×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Laudamotion zamknie dwie bazy w Austrii


Austriacka linia będąca spółką zależną Ryanaira zapowiedziała zamknięcie dwóch baz w Austrii w ramach strategii cięcia kosztów.- Zamkniemy w najbliższych miesiącach nasze bazy w Grazu i Salzburgu. - poinformował rzecznik LaudaMotion. - Będzie to miało wpływ na 28 naszych pracowników, ale z powodów ekonomicznych nie ma uzasadnienia dla utrzymywania samolotów w tych bazach. Koledzy otrzymają ofertę pracy w Wiedniu, Dusseldorfie i Stuttgarcie.


Jeden z trzech dyrektorów zarządzających przewoźnika, Andreas Gruber, zapowiedział, że austriacka linia będzie rozwijać się w sposób znaczący i zauważalny, ale możliwe jest zanotowanie 150 mln euro straty z powodu kosztów rozpoczęcia działalności w pierwszym roku. Ponadto rosnące ceny paliw powodują dodatkowe trudności w wypracowaniu dobrego wyniku finansowego. W tym roku Laudamotion planuje przewieźć 3 mln pasażerów, notuje wypełnienie pokładów na poziomie 90 proc. i planuje podwoić liczebność floty airbusów do 18 maszyn w przyszłym roku. 

- Nasz wzrost wyniesie w 2019 roku co najmniej 20 proc. i przewieziemy w nim 5 milionów pasażerów - dodał Gruber.gość_82727 - Profil
gość_82727
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie