×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian chce więcej kobiet w kokpicie


Austrian Airlines planuje w najbliższym czasie pozyskać 100 nowych pilotów. Sporą część z nich stanowić mają kobiety.Tylko w pierwszej połowie 2018 roku austriacki przewoźnik zatrudnił 400 nowych pracowników, głównie pilotów i członków załogi pokładowej. Obecnie Austrian Airlines planuje przyjąć jeszcze 100 w pełni przeszkolonych pilotów. Ponadto w nadchodzącym roku ponownie zaoferuje kursy szkoleniowe dla przyszłych pracowników.

- Cieszymy się, że możemy zaoferować tak wiele możliwości wejścia na rynek pracy doświadczonym pilotom i tym, którzy chcą dopiero nimi zostać - powiedział Helmut Haubenwaller, kierownik ds. szkolenia załogi w Austrian Airlines.


Oferta pracy i szkoleń skierowana jest przede wszystkim do kobiet. W ciągu ostatnich trzech lat przybyło pilotów  reprezentowanych przez płeć piękną - ich odsetek w Austrian Airlines wzrósł z 3 proc. w 2015 roku do obecnego poziomu 5 proc. Jednak zdaniem przedstawicieli przewoźnika liczba kobiet jest wciąż zbyt mała i zwiększenie ich udziału w kokpitach samolotów pozostaje jednym z nadrzędnych celów obecnej rekrutacji. 

Więcej informacji dotyczących rekrutacji w linku.gość_39fec - Profil
gość_39fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie