Norwegian: Wiatr przewrócił schody i wyrwał drzwi

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
22 października 2018 13:18
Silny podmuch wiatru spowodował przewrócenie schodów wejściowych i wyrwanie drzwi w samolocie stojącym na płycie lotniska.
Reklama

Do incydentu doszło w niedzielne popołudnie (21.10) na lotnisku Harstad/Narvik (EVE), skąd samolot miał wystartować do Oslo-Gardermoen. Informację otrzymaliśmy od czytelnika przez platformę "Daj znać".


- Incydent miał miejsce po zakończonym boardingu. Nagły, silny podmuch wiatru przewrócił przednie schody samolotu. Uszkodził także drzwi, których nie dało się już zamknąć. Obsługa lotniska podstawiła nowe schody, po których pasażerowie wyszli z samolotu. Nikt ze znajdujących się na pokładzie ani na płycie lotniska nie ucierpiał. Nie potrafię na razie odpowiedzieć na pytanie jak do tego doszło. Będziemy szczegółowo analizować to zdarzenie - powiedziała Anne Britt Bekken, szefowa lotniska Harstad/Narvik.

Okazało się, że przewrócone schody były większe od standardowych oraz dostosowane do transportu wózków dla osób niepełnosprawnych. Według doniesień pasażerów, drzwi samolotu trzymały się kadłuba tylko na jednym zawiasie.

Osoby, które nie odleciały pechowym samolotem, oczekiwały na kolejne loty do Oslo.
Reklama
Tagi
norwegian

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama