Wizz Air: Loty do Ochrydy zagrożone?

Anna Markowska - Profil Anna Markowska
23 października 2018 09:49
1 komentarz
Rząd Republiki Macedonii ponownie odmówił dotacji dla linii Wizz Air na loty z Ochrydy, po tym, jak węgierski przewoźnik nie spełnił kryteriów przetargowych. Tym razem oferta Wizz Air nie zawierała utworzenia nowych połączeń w okresie zimowym, poinformował SEEbiz.
Reklama

Zgodnie z wymaganiami zawartymi w ofercie, dotowana linia lotnicza musiałaby uruchomić co najmniej dwie nowe trasy z lotniska w Ochrydzie (OHD) już do 10 stycznia 2019 r. Dwa kolejne loty do macedońskiego kurortu miałyby pojawić się w rozkładzie w ciągu roku od podpisania umowy. Węgierski przewoźnik zgodził się uruchomić cztery nowe trasy, ale chciał je zainaugurować dopiero w sezonie 2019, pomijając pierwszy styczniowy termin.


To już drugi raz, gdy rząd odrzucił ofertę Wizz Air. W lipcu węgierski przewoźnik był jedynym, który przystąpił do przetargu. Wówczas Wizz Air nie dostarczył informacji na temat siedziby linii lotniczej.

Władze Macedonii jednocześnie zaprzeczyły doniesieniom, że celowo blokują Wizz Air, bo spodziewają się uruchomienia operacji lotniczych przez Air Albania (Tirana).

Dotychczasowa umowa o dofinansowanie Wizz Air wygasła w czerwcu tego roku. Od tego czasu linia lotnicza z Budapesztu działa w Macedonii bez dopłat. Rząd zapowiada, że w trybie pilnym ogłosi nowy przetarg z zachowaniem tych samych kryteriów.


Reklama

Ostatnie komentarze

gość_76b1e 2018-10-23 10:00   
gość_76b1e - Profil gość_76b1e
Ochryd pięknie miasto i okolica ale w zimie...sam nie wiem czy bym poleciał mimo, że ponownie chciał bym odwiedzić to miejsce. Chyba Wizz też zdaje sobie sprawę z zimowego potencjału tego miejsca...no chyba, że da się na jeziorze na łyżwach pojeździć ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama