×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Loty do Ochrydy zagrożone?


Rząd Republiki Macedonii ponownie odmówił dotacji dla linii Wizz Air na loty z Ochrydy, po tym, jak węgierski przewoźnik nie spełnił kryteriów przetargowych. Tym razem oferta Wizz Air nie zawierała utworzenia nowych połączeń w okresie zimowym, poinformował SEEbiz.Zgodnie z wymaganiami zawartymi w ofercie, dotowana linia lotnicza musiałaby uruchomić co najmniej dwie nowe trasy z lotniska w Ochrydzie (OHD) już do 10 stycznia 2019 r. Dwa kolejne loty do macedońskiego kurortu miałyby pojawić się w rozkładzie w ciągu roku od podpisania umowy. Węgierski przewoźnik zgodził się uruchomić cztery nowe trasy, ale chciał je zainaugurować dopiero w sezonie 2019, pomijając pierwszy styczniowy termin.


To już drugi raz, gdy rząd odrzucił ofertę Wizz Air. W lipcu węgierski przewoźnik był jedynym, który przystąpił do przetargu. Wówczas Wizz Air nie dostarczył informacji na temat siedziby linii lotniczej.

Władze Macedonii jednocześnie zaprzeczyły doniesieniom, że celowo blokują Wizz Air, bo spodziewają się uruchomienia operacji lotniczych przez Air Albania (Tirana).

Dotychczasowa umowa o dofinansowanie Wizz Air wygasła w czerwcu tego roku. Od tego czasu linia lotnicza z Budapesztu działa w Macedonii bez dopłat. Rząd zapowiada, że w trybie pilnym ogłosi nowy przetarg z zachowaniem tych samych kryteriów. 

gość_82727 - Profil
gość_82727
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie