Adria spodziewa się strat w 2018 rok

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
23 października 2018 09:48
Słoweńskie linie lotnicze Adria spodziewaj się straty za bieżący rok. Ich powodem mogą być m.in. problemy operacyjne przewoźnika.
Reklama

Przyczyną finansowych perturbacji mogą być często zdarzające się w ostatnich miesiącach odwołania lotów związane z brakiem załóg. W konsekwencji linia zmuszona była wypłacać setki odszkodowań poszkodowanym pasażerom. Do tego dochodzą milionowe koszty leasingu samolotów w formule wet-lease.

- Adria Airways jest prywatną firmą, więc nie ujawnię naszych prognoz, jednak tegoroczne wyniki finansowe na pewno nie będą zadowalające. Z takimi cenami ropy jest to niemożliwe. Jednak porównując poprzedni rok, znacznie wzrosną nasze przychody - mówi Holger Kowarsch, prezes przewoźnika.


Władze linii ogłosiły także plany na przyszłość, według których w zimie uda im się utrzymać podobną liczbę lotów w porównaniu do poprzedniego sezonu, a także ogłosić dodatkowe loty w szczycie sezonu letniego 2019. Przedstawiciele linii przekonują, że już muszą mierzyć się z problemem braku przepustowości lotniska w Lublanie podczas godzin szczytu.
Dopiero w 2020 roku ukończona ma zostać budowa nowego terminala lublańskiego lotniska.

W 2017 roku słoweńskie linie wykazały stratę rzędu 5,4 mln euro.
Reklama
Tagi
adria strata

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama