×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria spodziewa się strat w 2018 rok


Słoweńskie linie lotnicze Adria spodziewaj się straty za bieżący rok. Ich powodem mogą być m.in. problemy operacyjne przewoźnika.Przyczyną finansowych perturbacji mogą być często zdarzające się w ostatnich miesiącach odwołania lotów związane z brakiem załóg. W konsekwencji linia zmuszona była wypłacać setki odszkodowań poszkodowanym pasażerom. Do tego dochodzą milionowe koszty leasingu samolotów w formule wet-lease.

- Adria Airways jest prywatną firmą, więc nie ujawnię naszych prognoz, jednak tegoroczne wyniki finansowe na pewno nie będą zadowalające. Z takimi cenami ropy jest to niemożliwe. Jednak porównując poprzedni rok, znacznie wzrosną nasze przychody - mówi Holger Kowarsch, prezes przewoźnika.


Władze linii ogłosiły także plany na przyszłość, według których w zimie uda im się utrzymać podobną liczbę lotów w porównaniu do poprzedniego sezonu, a także ogłosić dodatkowe loty w szczycie sezonu letniego 2019. Przedstawiciele linii przekonują, że już muszą mierzyć się z problemem braku przepustowości lotniska w Lublanie podczas godzin szczytu. 
Dopiero w 2020 roku ukończona ma zostać budowa nowego terminala lublańskiego lotniska. 

W 2017 roku słoweńskie linie wykazały stratę rzędu 5,4 mln euro.gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie