×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Korean rozważa wymianę floty szerokokadłubowej


Korean Air rozważa złożenie dużego zamówienia na szerokokadłubowe samoloty w ramach rozbudowy floty w celu zastąpienia starzejącej się floty.


Szerokokadłubowa flota przewoźnika składa się z samolotów typu: Airbus A330, Boeing 777, Boeing 747, Airbus A380 i Boeing 787. Pomimo odebranych niedawno superjumbo i dreamlinerów, przedstawiciele zarządu przewoźnika zwracają uwagę, że średni wiek 14 777-200 wynosi nieco ponad 15 lat, a średni wiek 21 A330 to około 14 lat.

O zbliżającej się potrzebie wymiany samolotów mówił na Konferencji Prezesów Stowarzyszenia Asia-Pacific Airlines, Walter Cho, prezes Korean Air Lines:

Mamy duże zapotrzebowanie na maszyny szerokokadłubowe. Przyglądamy się aktualnej ofercie, zdajemy sobie sprawę, że rodzina 777X lada moment ujrzy światło dzienne i jesteśmy przekonani, że byłby to dobry zamiennik dla naszych 777, aczkolwiek pozostajemy otwarci także na A350 - mówił Cho.


Korean eksploatuje obecnie 125 szerokokadłubowców, które stanowią przeszło 70 proc. floty. Tak wysoki udział tego rodzaju samolotów jest rzadko spotykany, jednak przewoźnik często użytkuje je nawet na trasach krajowych, jak najpopularniejsza trasa na świecie Seul - Jeju.gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie