×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air potwierdza chęć lotów do USA


Węgierski Wizz Air jednak zainteresowany jest uruchomieniem rejsów transatlantyckich. Jozsef Varadi, prezes linii zapowiada rejsy do Nowego Jorku.Varadi podczas konferencji Budapest 2030 poinformował o chęci uruchomienia lotów za ocean. Rok temu informowaliśmy, że węgierski przewoźnik jest zainteresowany lotami transatlantyckimi do Nowego Jorku z lotniska Londyn-Luton. Wtedy przewoźnik oficjalnie nie potwierdził naszych informacji.

Teraz Varadi chciałby, aby w niedalekiej przyszłości, kierowany przez niego przewoźnik, uruchomił bezpośrednie połączenie ze stolicy Węgier do Stanów Zjednoczonych. 

Chciałbym, aby Wizz Air zaczął latać na znacznie dalszych kierunkach. Stolica Węgier z pewnością będzie atrakcyjna także dla pasażerów spoza Europy – podkreślił szef Wizz Aira, cytowany przez serwis Fly4free.


Węgierski przewoźnik nie dysponuje obecnie maszynami o zasięgu umożliwiającym loty Budapeszt - Nowy Jork, ale może zmienić swoje obecne zamówienie na airbusy A321neo, które ma otrzymać w przyszłym roku na wersję LR umożliwiające na długich dystansach. Przewoźnik zamówił 184 airbusów A321neo i 72 airbusów A320neo. Pierwszy airbus A321neo zostanie odebrany przez węgierskiego przewoźnika na początku przyszłego roku.


Do 2030 roku port lotniczy im. Franciszka Liszta w Budapeszcie może obsługiwać nawet 30 mln pasażerów rocznie. W 2017 roku lotnisko obsłużyło ich 13 mln.gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie