LOT przyznał premię pracownikom, którzy nie przyłączyli się do strajku

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 października 2018 11:28
17 komentarzy
Wszyscy pracownicy PLL LOT, którzy w ciągu ostatnich trzech dni umożliwili utrzymanie ciągłości operacyjnej, przystępując do pracy wbrew namowom do strajku, zostaną dodatkowo wynagrodzeni. Dziś czwarty dzień akcji strajkowej.
Reklama

Dzisiaj (21.10) do wszystkich pracowników i współpracowników została skierowana wiadomość, że każdy przedstawiciel załogi, który podjął pracę w ciągu ostatnich trzech dni, zostanie dodatkowo wynagrodzony. Za każdą godzinę blokową wylataną między 18 a 20 października br. wypłacone zostanie dodatkowo w wysokości 50 proc. obowiązującej stawki.

W liście, pod którym podpisali się Rafał Milczarski i Maciej Wilk, czytamy: "W obliczu niełatwych wyzwań wykazaliście prawdziwą silę i umocniliście zespół. Wasz wysiłek, proaktywność, niezwykła postawa zostaną docenione. Po zakończeniu strajku przyznane zostaną specjalne nagrody dla wszystkich z Państwa, którzy tak skutecznie wspierali nasze załogi."

Według biura prasowego decyzja o przyznaniu nagród wynika z ogromnego zaangażowania zdecydowanej większości załóg, którzy byli wspierani przez pracowników centrum operacyjnego, Crew Control i wielu innych działów, w ciągu ostatnich trzech dni żaden rejs nie został odwołany z powodu strajku.


- Obrona każdego rejsu i dbałość o pasażera to DNA linii lotniczej. Nie można bić brawa, jeśli nie odleci samolot, tak jak zdarza się już protestującym. Taka sytuacja jest absolutnie nie do zaakceptowania - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u w rozmowie z Pasazer.com. - W Centrum Operacyjnym jest odwrotnie: pracownicy biją brawo, kiedy odlatuje rejs, który na wcześniejszym etapie mógł być zagrożony. Z całego serca doceniam, że takie jest podejście do zobowiązań wobec naszych pasażerów i do kwestii regularności połączeń większości pracowników LOT-u, którzy dają teraz z siebie wszystko i właśnie dlatego dotychczas żaden rejs nie został odwołany z powodu nielegalnego strajku - dodaje.

"W obliczu uporczywych działań liderów dwóch Związków Zawodowych, zgodnie z art. 26 ust. 3 Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, szkody wyrządzone nielegalnym strajkiem jego organizatorzy poniosą odpowiedzialność finansową" - kończy swój list zarząd polskiego przewoźnika.

Od czterech dni w linii lotniczej trwa akcja strajkowa. Przewoźnik zapewnia, że z powodu strajku nie odwołał żadnego lotu, jednak aby zapewnić ciągłość operacji zmuszony był do leasingu w formule ACMI (czyli wraz z personelem) kilku samolotów od linii zewnętrznych. Dla LOT-u latają samoloty Carpataira, Smartlynx, GetJet i Travel Service, który dziś wykonuje rejsy m.in do Amsterdamu i Krakowa.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2018-10-22 14:04   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Trzęsienie ziemi w LO. Spółka zwolniła dyscyplinarnie 67 osób !!!
usuniety 2018-10-22 10:05   
usuniety - Profil usuniety
@gość_ed290

Czy zapytałeś tych pasażerów dlaczego wsiedli do samolotu z "łamistrajkami" na pokładzie zamiast zostać w terminalu i gapić się na płytę postojową?
gość_2aadf 2018-10-21 23:51   
gość_2aadf - Profil gość_2aadf
Ale tu idzie propaganda. "pasażerowie nazywali załogę łamistrajkami" szkoda, że nie napisał, że domagali się jeszcze otwarcia okien i awaryjnego lądowania, byłoby bardziej wiarygodne. Pasażerowie zapłacili za bilet i chcą lecieć!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama