Dzień 2. strajku PLL LOT. Akcja zaczyna jednak sprawiać kłopoty

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
19 października 2018 11:27
21 komentarzy
Dziś (19.10) drugi dzień strajku załóg lotniczych Polskich Linii Lotniczych LOT. Związkowcy twierdzą, że będzie on bardzo ważny, bo wyczerpują się łatwe do zagospodarowanie zasoby osobowe załóg.
Reklama

Trwa strajk w PLL LOT. W jego drugim dniu narodowy przewoźnik odwołał już loty z Warszawy do Szczecina i Sztokholmu. Rejsy do Barcelony, Billund, Norymbergi, Dusseldorfu, Monachium, Paryża i Amsterdamu wystartowały z poważnymi opóźnieniami. Związkowcy twierdzą, że odwołań będzie dziś więcej, bo kończą się możliwości wykorzystywania wyłącznie załóg pracujących na umowach cywilnoprawnych. Według liderów związkowych do strajku przystąpiło 200 pracowników i udział protestujących stale rośnie.


Innego zdania są przedstawiciele przewoźnika. Po pierwsze twierdzą, że odwołane dziś połączenia nie miały nic wspólnego z akcja strajkową. Szczecin został anulowany z uwagi na złe warunki pogodowe, a Sztokholm z powodu usterki technicznej. Po drugie reprezentacji LOT-u utrzymują, że w strajku wzięło udział 16 osób, w tym 13 starszych członków personelu pokładowego, 1 stewardesa i 2 pilotów. Do tej liczby dochodzi grupa osób na zwolnieniach lekarskich (według protestujących 150, według przewoźnika ponad 100). Jako, że normalnie liczba chorujących nie przekracza 80 pracowników, władze spółki zapowiadają weryfikowanie otrzymanych zwolnień.

Strajk ma jednak wpływ na możliwości operacyjne LOT-u. Dowodem tego jest fakt, że przewoźnik wydzierżawił w trybie doraźnym samoloty z załogami od linii lotniczych Blue Air i Travel Service. Starcie zarządu ze związkowcami nie jest jeszcze zakończone, choć po pierwszym dniu protestu jego fiasko wydawało się przesądzone.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_be695 2018-11-01 19:55   
gość_be695 - Profil gość_be695
a mi się podobał ten strajk :) spokój , spokój, spokój i ta piękna cisza i ściany mi nie drżą i jest bosko..... Szkoda , naprawdę szkoda że już koniec. Jest mi bardzo przykro
gość_acd4d 2018-10-22 00:15   
gość_acd4d - Profil gość_acd4d
Odwołane i opóźnione loty najlepiej zgłaszać i walczyć o odszkodowanie. To je zminimalizuje. Można złożyć papiery samemu, można zatrudnić specjalizującą się w tym firmę, np. givt i czekać po prostu na kasę. Ogólnie kiepsko się ostatnimi czasy dzieje, ciągle strajki albo odwołane loty...
gość_af8c9 2018-10-21 10:23   
gość_af8c9 - Profil gość_af8c9
Zamiast prowadzić skuteczne negocjacje ze związkami zawodowymi to LOT zmienia się w zbieraninę samolotów z trzeciorzędnych linii lotniczych. Oczywiście dzierżawy kosztują ale to szczegół i zapewne winne są związki a zarząd taki cacy. Ciekawe jak rozwinie się ten pożal się boże spektakl uporczywego trwania przy swoim ?

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama