Bydgoszcz: Najlepszy sezon czarterowy w historii lotniska

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
19 października 2018 09:13
11 komentarzy
Port Lotniczy Bydgoszcz podsumował tegoroczny sezon czarterowy. Z usług przewoźników z tego sektora skorzystało łącznie niespełna 35 tys. pasażerów.
Reklama

Tegoroczny sezon czarterowy w porcie im. Ignacego Paderewskiego zakończył się 10 października wylotem do tureckiej Antalyi. Loty w tym sezonie wakacyjnym odbywały się też do Burgas, oraz na greckie wyspy: Korfu i Zakynthos. Z całej oferty letniej skorzystało łącznie prawie 35 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 107 proc. w stosunku do ubiegłego roku i jednocześnie najlepszy wynik w historii wakacyjnych lotów ze Szwederowa.

Największym zainteresowaniem cieszyły się loty do Grecji – na Korfu i Zakynthos. Porównywalną popularność zyskały też loty do Burgas, do którego samoloty startowały trzy razy w tygodniu, dzięki czemu mieszkańcy województwa zyskali możliwość dopasowania sobie długości pobytu do prywatnych upodobań.

Niewątpliwym sukcesem okazały się loty do Antalyi w Turcji, która powróciła do oferty bydgoskiego lotniska po kilku latach. W roli przewoźnika zadebiutowała na bydgoskim lotnisku linia lotnicza Onur Air.


- Tegoroczny sezon wakacyjny w Porcie Lotniczym Bydgoszcz był bardzo udany – powiedział Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz – Uruchomione nowe kierunki, jak greckie Korfu, powrót lotów do Turcji, zostały bardzo dobrze przyjęte przez pasażerów. Mieszkańcy Regionu doceniają korzyści wylotów z naszego lotniska, bo to realna oszczędność czasu i pieniędzy na dojazd. Cieszymy się, że już w połowie sezonu wakacyjnego mogliśmy oddać naszym pasażerom przebudowaną część terminala, dzięki czemu oczekiwanie na wylot stało się znacznie przyjemniejsze, wygodniejsze, podniósł się poziom i bezpieczeństwo odprawy.

Oferta wylotów z Bydgoszczy na sezon 2019 zapowiada się również bardzo interesująco, bo poza lotami do Burgas, Korfu, Zakynthos i Antalyi, w sprzedaży są już dostępne: Heraklion oraz Dubrownik.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ArCo 2018-10-20 20:49   
ArCo - Profil ArCo
Warto rozwijać czartery z Bydgoszczy, bo to dobra kasa dla lotniska. Przewoźnicy z reguły nie mają żadnych zniżek a każdy pasażer potrzebuje klasycznej odprawy i nadania bagażu. Dodatkowo dla mnie z domu to 15 minut na lotnisko, więc szybko i w miarę wygodnie.
gość_a5d56 2018-10-20 13:36   
gość_a5d56 - Profil gość_a5d56
W 2017 roku latały z Bydgoszczy czarterowo 4 samoloty tygodniowo. W tym roku było to 7 wylotów w każdym tygodniu. Zatem wzrost ilości pasażerów o 107% to bardzo dobry wynik i dowodzi, że jest u nas potencjał. Pamiętam jak jakieś 10 lat temu zaoferowano aż 17 kierunków wakacyjnych z Bydgoszczy, ale ostatecznie wypaliło 11.
gość_2f276 2018-10-20 10:42   
gość_2f276 - Profil gość_2f276
Na lato 2018 z Bydgoszczy sprzedawano 7 kierunków i 12 samolotów tygodniowo. Trzy kierunki skasowano, bo nie były to samoloty do wspólnego zapełnienia przez biura podróży. Przykładowo była Fuerteventura, którą sprzedawała tylko Itaka, to spowodowało skasowanie tej destynacji tuż przed rozpoczęciem sezonu 2018. Ten błąd jest ponownie powielany dla Dubrownika i Heraklionu, znowu są oferowane pojedynczo przez touroperatorów i pewnie znowu zostaną skasowane. Cztery pozostałe kierunki są sprzedawane wspólnie, więc na pewno wypalą w 2019. Ale to nadal bardzo mały wybór :-(
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama