×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: Najlepszy sezon czarterowy w historii lotniska


Port Lotniczy Bydgoszcz podsumował tegoroczny sezon czarterowy. Z usług przewoźników z tego sektora skorzystało łącznie niespełna 35 tys. pasażerów.


Tegoroczny sezon czarterowy w porcie im. Ignacego Paderewskiego zakończył się 10 października wylotem do tureckiej Antalyi. Loty w tym sezonie wakacyjnym odbywały się też do Burgas, oraz na greckie wyspy: Korfu i Zakynthos. Z całej oferty letniej skorzystało łącznie prawie 35 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 107 proc. w stosunku do ubiegłego roku i jednocześnie najlepszy wynik w historii wakacyjnych lotów ze Szwederowa.

Największym zainteresowaniem cieszyły się loty do Grecji – na Korfu i Zakynthos. Porównywalną popularność zyskały też loty do Burgas, do którego samoloty startowały trzy razy w tygodniu, dzięki czemu mieszkańcy województwa zyskali możliwość dopasowania sobie długości pobytu do prywatnych  upodobań.

Niewątpliwym sukcesem okazały się loty do Antalyi w Turcji, która powróciła do oferty bydgoskiego lotniska po kilku latach. W roli przewoźnika zadebiutowała na bydgoskim lotnisku linia lotnicza Onur Air.


- Tegoroczny sezon wakacyjny w Porcie Lotniczym Bydgoszcz był bardzo udany – powiedział Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz – Uruchomione nowe kierunki, jak greckie Korfu, powrót lotów do Turcji, zostały bardzo dobrze przyjęte przez pasażerów. Mieszkańcy Regionu doceniają korzyści wylotów z naszego lotniska, bo to realna oszczędność czasu i pieniędzy na dojazd. Cieszymy się, że już w połowie sezonu wakacyjnego mogliśmy oddać naszym pasażerom przebudowaną część terminala, dzięki czemu oczekiwanie na wylot stało się znacznie przyjemniejsze, wygodniejsze, podniósł się poziom i bezpieczeństwo odprawy.

Oferta wylotów z Bydgoszczy na sezon 2019 zapowiada się również bardzo interesująco, bo poza lotami do Burgas, Korfu, Zakynthos i Antalyi, w sprzedaży są już dostępne: Heraklion oraz Dubrownik.gość_6cbeb - Profil
gość_6cbeb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie