×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Yakutia z nowym dyrektorem generalnym


Rosyjska linia lotnicza Yakutia Airlines mianowała nowego dyrektora generalnego, Vladimira Gorbunova. O zmianie poinformowało regionalne ministerstwo transportu w oświadczeniu wystosowanym 15 października.


Dołączając do zespołu Yakutii Vladimir Gorbunov zastąpił na stanowisku dyrektora generalnego Olgę Fyodorovą, która złożyła rezygnację z tej funkcji niedługo po incydencie z 10 października. Tego dnia należący do linii Suchoj Superjet 100 (SSJ100) nie zdołał zahamować po lądowaniu i opuścił drogę startową na jej końcu. Po incydencie rosyjskie władze lotnicze wskazały, że przyczyną była gołoledź.


Wcześniej w swojej karierze Gorbunov kierował jedną z niskokosztowych rosyjskich linii, Avianova, a także był zaangażowany w uruchomienie mającej oferować tanie loty spółki w ramach Aeroflot Airlines.

Yakutia Airlines to rosyjska linia lotnicza z bazą w Jakucku. Powstała po przekształceniach upadłego przewoźnika Yakutaviatrans wywodzącego się z grupy Aeroflot. Yakutia oferuje połączenia w granicach Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw, a także trasy do Europy, innych państw azjatyckich i Ameryki Północnej. Operuje z hubów w Jakucku i na moskiewskim Wnukowie. Flota przewoźnika to 16 maszyn, 6 boeingów 737-800, 5 sztuk DHC-8 i 5 egzemplarzy SSJ100.


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie