Yakutia z nowym dyrektorem generalnym

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
22 października 2018 11:00
Rosyjska linia lotnicza Yakutia Airlines mianowała nowego dyrektora generalnego, Vladimira Gorbunova. O zmianie poinformowało regionalne ministerstwo transportu w oświadczeniu wystosowanym 15 października.
Reklama

Dołączając do zespołu Yakutii Vladimir Gorbunov zastąpił na stanowisku dyrektora generalnego Olgę Fyodorovą, która złożyła rezygnację z tej funkcji niedługo po incydencie z 10 października. Tego dnia należący do linii Suchoj Superjet 100 (SSJ100) nie zdołał zahamować po lądowaniu i opuścił drogę startową na jej końcu. Po incydencie rosyjskie władze lotnicze wskazały, że przyczyną była gołoledź.


Wcześniej w swojej karierze Gorbunov kierował jedną z niskokosztowych rosyjskich linii, Avianova, a także był zaangażowany w uruchomienie mającej oferować tanie loty spółki w ramach Aeroflot Airlines.

Yakutia Airlines to rosyjska linia lotnicza z bazą w Jakucku. Powstała po przekształceniach upadłego przewoźnika Yakutaviatrans wywodzącego się z grupy Aeroflot. Yakutia oferuje połączenia w granicach Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw, a także trasy do Europy, innych państw azjatyckich i Ameryki Północnej. Operuje z hubów w Jakucku i na moskiewskim Wnukowie. Flota przewoźnika to 16 maszyn, 6 boeingów 737-800, 5 sztuk DHC-8 i 5 egzemplarzy SSJ100.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama