British poleci do amerykańskiego Charleston

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
19 października 2018 09:10
Linie British Airways ogłosiły uruchomienie sezonowego połączenia z Londynu-Heathrow do Charleston w Karolinie Południowej. Będzie to pierwsza trasa transatlantycka do tego amerykańskiego miasta.
Reklama

Nowe połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, w sezonie letnim - od 4 kwietnia do 24 października 2019 roku. Trasę obsłużą boeingi 787-8 brytyjskiej linii. Harmonogram lotów jest następujący:

  • Londyn Heathrow - Charleston
  • BA221 Londyn-Heathrow 17:20 – 21:20 Charleston (---4--7)
  • BA220 Charleston 22:50 – 11:50+1 Londyn-Heathrow (---4--7)
Według lokalnej gazety The Post and Courier, będzie to pierwsza w historii trasa transatlantycka z lotniska w Charleston. Będzie to jednocześnie jedyne połączenie z tego lotniska poza granice Stanów Zjednoczonych, od kiedy w 2015 roku loty do Toronto zawiesiły linie Porter Air.


Loty do Charleston - dostępne już w systemie rezerwacyjnym przewoźnika - stanowią kontynuację ekspansji linii British Airways na amerykańskim rynku.

- Niedawno uruchomiliśmy loty do Nashville i Nowego Orleanu, a na początku tego roku ogłosiliśmy nową trasę do Pittsburgha. Podróżowanie do Stanów jest dziś bardziej popularne niż kiedykolwiek, więc z przyjemnością dodamy to urocze miasto do naszej rozległej globalnej sieci i zapewniamy klientom jeszcze większy wybór wakacyjnych destynacji - powiedział w oświadczeniu Sean Doyle, dyrektor British Airways ds. Sieci i Sojuszy.

Charleston to najstarsze i największe miasto stanu Karolina Południowa. W 2016 roku Charleston zostało uznane za "Najlepsze miasto świata" przez magazyn Travel + Leisure. Miasto jest popularnym celem wycieczek, a w ostatnich latach stało się popularne wśród filmowców i producentów telewizyjnych z uwagi na niższe koszty organizacji planów zdjęciowych.

Fot. Pixabay


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama