Ryanair z drugą bazą operacyjną w Berlinie

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 października 2018 09:31
W kwietniu 2019 roku Ryanair otworzy swoją 10. bazę w Niemczech. Będzie to jednocześnie już druga baza operacyjna w stolicy kraju.
Reklama

W środę (17.10) Ryanair przedstawił niemiecki rozkład na najbliższy sezon letni oraz ogłosił uruchomienie swojej drugiej berlińskiej bazy na lotnisku Tegel. Będzie to już 10. niemiecki port lotniczy, w którym bazować będą samoloty przewoźnika.

- Z radością ogłaszamy nasz rozkład dla Niemiec na lato 2019 z 24 nowymi kierunkami, dzięki którym będziemy oferować w sumie 280 połączeń i przewozić każdego roku 20 milionów pasażerów z 14 niemieckich lotnisk. Otworzymy także w Niemczech naszą 10. nową bazę w Berlinie-Tegel, z 4 samolotami i będziemy wciąż zwiększać liczbę pasażerów, liczbę połączeń, ruch turystyczny i ilość miejsc pracy w Niemczech - powiedział Michael O’Leary, prezes linii Ryanair.


W kwietniu 2019 roku Ryanair umieści na największym berlińskim lotnisku 4 samoloty i zainwestuje tam 400 milionów dolarów. Otworzy ponadto dwie nowe trasy - samoloty będą latać na grecką Kefalonię i do Paphos na Cyprze dwa razy w tygodniu. Dzięki tym inwestycjom Ryanair chce przewozić milion pasażerów rocznie z lotniska Tegel.

Przewoźnik posiada już w Berlinie swoją bazę operacyjną - na lotnisku Schonefeld, skąd lata na ponad 45 trasach.

Także z innych lotnisk w Niemczech przewoźnik uruchomi nowe połączenia, których w sumie będzie 24. Bilety są dostępne w sprzedaży, a ich ceny mają zaczynać się od 14,99 euro.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama