Praga odprawiła w wakacje ponad 9 proc. więcej pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
19 października 2018 09:10
W okresie od lipca do września br. lotnisko w czeskiej Pradze obsłużyło prawie 5,5 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 9,3 procent w ujęciu rok do roku.
Reklama

W okresie wakacyjnym br. port lotniczy w stolicy Czech oferował 163 połączeń obsługiwanych przez 68 przewoźników. Największą liczbę pasażerów lotnisko Václava Havla odprawiło w lipcu i był to najbardziej ruchliwy miesiąc w historii lotniska.

- Lotnisku udało się utrzymać tendencję do wolniejszego wzrostu liczby operacji lotniczych w sezonie letnim. Podczas gdy liczba pasażerów wzrosła o 9 procent, liczba operacji wzrosła o 6 procent w ciągu roku - powiedział Václav Řehoř, szef lotniska w Pradze.

Podróżni najczęściej podróżowali do Londynu, Moskwy, Paryża, Amsterdamu i Frankfurtu.


Londyn odnotował także największy wzrost liczby pasażerów w porównaniu z rokiem ubiegłym. W porównaniu do tego samego okresu w 2017 roku prawie 50 tys. pasażerów podróżowało do Londynu, co stanowi wzrost o 16 procent. Znacząco wzrosła do 43 tys wzrosła liczba pasażerów podróżujących do Antalyi (47 proc. wzrostu), Barcelony blisko 30 tys pasażerów (29 proc.), tyle samo do Budapesztu (107 proc.) oraz Dubaju (22 proc.)

O blisko 35 proc. wzrosła liczba pasażerów na kierunkach długodystansowych, którzy najczęściej korzystali z połączeń do Dubaju i Toronto.

W lipcu 2018 r. liczba pasażerów odprawionych w Pradze wyniosła 1,88 mln, co oznacza wzrost o 10 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, w sierpniu 1,87 mln pasażerów (10 proc.), a we wrześniu 1,76 mln pasażerów (7 proc.). W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku łącznie udało się obsłużyć blisko 13 mln pasażerów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama