×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Praga odprawiła w wakacje ponad 9 proc. więcej pasażerów


W okresie od lipca do września br. lotnisko w czeskiej Pradze obsłużyło prawie 5,5 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 9,3 procent w ujęciu rok do roku.


W okresie wakacyjnym br. port lotniczy w stolicy Czech oferował 163 połączeń obsługiwanych przez 68 przewoźników. Największą liczbę pasażerów lotnisko Václava Havla odprawiło w lipcu i był to najbardziej ruchliwy miesiąc w historii lotniska.

- Lotnisku udało się utrzymać tendencję do wolniejszego wzrostu liczby operacji lotniczych w sezonie letnim. Podczas gdy liczba pasażerów wzrosła o 9 procent, liczba operacji wzrosła o 6 procent w ciągu roku - powiedział Václav Řehoř, szef lotniska w Pradze.

Podróżni najczęściej podróżowali do Londynu, Moskwy, Paryża, Amsterdamu i Frankfurtu.


Londyn odnotował także największy wzrost liczby pasażerów w porównaniu z rokiem ubiegłym. W porównaniu do tego samego okresu w 2017 roku prawie 50 tys. pasażerów podróżowało do Londynu, co stanowi wzrost o 16 procent. Znacząco wzrosła do 43 tys wzrosła liczba pasażerów podróżujących do Antalyi (47 proc. wzrostu), Barcelony blisko 30 tys pasażerów (29 proc.), tyle samo do Budapesztu (107 proc.) oraz Dubaju (22 proc.)

O blisko 35 proc. wzrosła liczba pasażerów na kierunkach długodystansowych, którzy najczęściej korzystali z połączeń do Dubaju i Toronto.

W lipcu 2018 r. liczba pasażerów odprawionych w Pradze wyniosła 1,88 mln, co oznacza wzrost o 10 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, w sierpniu 1,87 mln pasażerów (10 proc.), a we wrześniu 1,76 mln pasażerów (7 proc.). W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku łącznie udało się obsłużyć blisko 13 mln pasażerów.gość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie