Strajk załóg lotniczych w LOT na razie bez konsekwencji dla pasażerów

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
18 października 2018 08:47
4 komentarze
Dziś (18.10) o 5 rano rozpoczął się strajk załóg lotniczych w siedzibie naszego narodowego przewoźnika. Zasięg akcji protestacyjnej nie jest jeszcze znany.
Reklama

Kilkadziesiąt pilotów, stewardes i stewardów LOT rozpoczęło strajk zapowiadany od kilka dni przez liderów związków zawodowych. Na razie protest nie spowodował odwołań rejsów. Związkowcy twierdzą jednak, że część strajkujących nie wróciła jeszcze do Warszawy. Według nich do protestu przystąpi ok. 300 pracowników, a pierwsze perturbacje lotów zaczną się ok. godziny 10.00.


Z kolei przedstawiciele LOT-u uspokajają pasażerów, że akcja strajkowa nie będzie miała żadnego wpływu na ich podróże. LOT próbował już po raz trzeci zatrzymać akcję związkową za pomocą zabezpieczenia sądowego, ale tym razem sąd nie przychylił się do jego wniosku. Poza staraniami zablokowania protestu na drodze sądowej oraz apelami o zachowanie rozsądku kierowanymi do strony związkowej, szefowie firmy podjęli działania, aby zapewnić ciągłość operacji lotniczych odwołując część pracowników ze szkoleń i urlopów.

Strajkujący domagają się przywrócenia do pracy zwolnionej dyscyplinarnie szefowej związku zawodowego personelu pokładowego Moniki Żelazik oraz przywrócenia regulaminu pracy sprzed restrukturyzacji firmy. Zwracają też uwagę na wysoki odsetek pracowników zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych, co ich zdaniem jest omijaniem prawa pracy.Rzecznik prasowy LOT-u, Adrian Kubicki, twierdzi z kolei, że dzisiejsza akcja jest podyktowana polityką i ma na celu wsparcie kandydatury Moniki Żelazik w zbliżających się wyborach samorządowych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f7b9b 2018-10-18 11:55   
gość_f7b9b - Profil gość_f7b9b
Oni już od dobrych kilku dni strajkuja, potrafia przyjść do gate 15 minut przed odlotem
kemot97 2018-10-18 11:37   
kemot97 - Profil kemot97
ktos zauwazyl ze Pasazer wrzucil dzis rano notke na fb - Analiza polaczenia LOTu do Miami w kontekscie konkurencji z American Airlines itp? Link do artykulu nie dzialal, a post z fb zniknal razem z tajemnicza analiza ;-)
gość_c4a10 2018-10-18 09:20   
gość_c4a10 - Profil gość_c4a10
No i co warte są zapewnienia LOTu -jeszcze wczoraj zapewniali że strajku nie będędzie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama