×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Cobalt Air zawiesza swoją działalność


Miniona środa (17.10) była ostatnim dniem działalności operacyjnej Cobalt Air. Powodem dla zaprzestania lotów okazały się być problemy finansowe przewoźnika.


W ciągu ostatnich miesięcy firma poszukiwała na europejskim rynku inwestora, który rozwiązałby problem jej nierentowności, ale jak donoszą cypryjskie media, wszystkie przeprowadzone rozmowy zakończyły się fiaskiem. Na koncie przewoźnika miało pozostać zaledwie 15 mln euro, które linia zobowiązała się przeznaczyć na pensje dla swoich pracowników.


Portal Cyprus Mail Online poinformował, że w czwartek odbędą się spotkania przedstawicieli przewoźnika z udziałowcami oraz z cypryjskimi urzędnikami, którzy otrzymają oświadczenie o zaprzestaniu działalności. 


Cobalt Air rozpoczął działalność dwa lata temu, krótko po upadku Cyprus Airways. Flota linii składała się z sześciu airbusów z rodziny A320, a siatka połączeń obejmowała 23 kierunki docelowe.

Głównym udziałowcem Cobalta był AJ Cyprus, który jest własnością chińskiego Avic Joy Air.

fot. wikimedia commonsgość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie