×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


20 milionów pasażerów na sześciolecie Volotea


Hiszpańska niskokosztowa linia lotnicza Volotea ogłosiła, że w ciągu lat od stworzenia przewiozła już 20 mln pasażerów.Tym znaczącym pasażerem okazała się osoba podróżująca na trasie Bordeaux - Majorka.


Hiszpańska Volotea jest przewoźnikiem, który specjalizuje się w oferowaniu tras pomiędzy drugo- i trzecirzędnymi europejskimi miastami. Linia chwali się tym, że spośród europejskich przewoźników powstałych w ostatniej dekadzie odnotowała najbardziej znaczący wzrost. Linia rozwijała się w ostatnich latach w coraz szybszym tempie, co zaowocowało przewiezieniem 3,5 mln pasażerów przy obłożeniu na poziomie 95 proc. tylko w okresie pomiędzy czerwcem a wrześniem tego roku, który zakończy się z liczbą około 44 tys. wykonanych operacji. 

- Kamieniem milowym jest sprostanie wyzwaniu, z którym nie każda linia może sobie poradzić, czyli największy wzrost niezależnego europejskiego przewoźnika powstałego w ciągu ostatniej dekady -  powiedział Carlos Muñoz, dyrektor zarządzający i założyciel Volotei.


Volotea oferuje siatkę połączeń pomiędzy 13 krajami i 78 miastami, którą obsługują 32 samoloty, obecnie coraz więcej airbusów A319 zastępujących boeingi 717. Każdy nowy airbus zapewnia 20 proc. więcej miejsc pasażerskich i zasięg większy o około 1000 km niż wycofywane boeingi. Zmiany we flocie mają zakończyć się w ciągu najbliższych lat.gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie