20 milionów pasażerów na sześciolecie Volotea

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
17 października 2018 09:16
Hiszpańska niskokosztowa linia lotnicza Volotea ogłosiła, że w ciągu lat od stworzenia przewiozła już 20 mln pasażerów.Tym znaczącym pasażerem okazała się osoba podróżująca na trasie Bordeaux - Majorka.
Reklama
Hiszpańska Volotea jest przewoźnikiem, który specjalizuje się w oferowaniu tras pomiędzy drugo- i trzecirzędnymi europejskimi miastami. Linia chwali się tym, że spośród europejskich przewoźników powstałych w ostatniej dekadzie odnotowała najbardziej znaczący wzrost. Linia rozwijała się w ostatnich latach w coraz szybszym tempie, co zaowocowało przewiezieniem 3,5 mln pasażerów przy obłożeniu na poziomie 95 proc. tylko w okresie pomiędzy czerwcem a wrześniem tego roku, który zakończy się z liczbą około 44 tys. wykonanych operacji.

- Kamieniem milowym jest sprostanie wyzwaniu, z którym nie każda linia może sobie poradzić, czyli największy wzrost niezależnego europejskiego przewoźnika powstałego w ciągu ostatniej dekady - powiedział Carlos Muñoz, dyrektor zarządzający i założyciel Volotei.


Volotea oferuje siatkę połączeń pomiędzy 13 krajami i 78 miastami, którą obsługują 32 samoloty, obecnie coraz więcej airbusów A319 zastępujących boeingi 717. Każdy nowy airbus zapewnia 20 proc. więcej miejsc pasażerskich i zasięg większy o około 1000 km niż wycofywane boeingi. Zmiany we flocie mają zakończyć się w ciągu najbliższych lat.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N