×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trzeci dyrektor zarządzający w Laudamotion


Ryanair potwierdził powołanie trzeciego dyrektora zarządzającego w austriackiej linii Laudamotion. Funkcję tę obejmie dawny dyrektor handlowy irlandzkiego przewoźnika, Colin Casey, który dołączy do Andreasa Grubera i założyciela linii - Nikiego Laudy.Według dyrektora zarządzającego Ryanaira, Michaela O'Leary'ego należy zainwestować w najbliższym czasie większe środki w Laudamotion, która straci w pierwszym, trudnym roku działalności około 150 mln euro. Pierwsze przewidywania mówiły o 100 mln euro, ale szacunki powinny wyrównać się w roku 2019, a w 2020 linia powinna odnotować zysk.

Irlandzka niskokosztowa linia posiada 75 proc. udziałów w Laudamotion, pozostałe 25 proc. pozostaje w rękach byłego mistrza świata F1 i założyciela, Nikiego Laudy. Były kierowca wyścigowy odzyskał status właściciela byłej spółki zależnej airberlin, NIKI po tym gdy linie airberlin ogłosiły bankructwo w sierpniu 2017. Niedługo potem, 13 grudnia 2017 NIKI złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości i nagle zakończyło działalność. Następnie doszło do zmiany marki na Laudamotion. Obecnie Niki Lauda przechodzi rekonwalescencję po przeszczepie płuc. Poza działalnością przedsiębiorcy nadal aktywnie uczestniczy w sporcie samochodowym jako doradca zespołu F1 Mercedes-Benz GP.


Laudamotion planuje przewieźć w tym roku 3 mln pasażerów, do tej pory odnotowując obłożenie na sowich lotach na poziomie 90 proc., poza tym chce powiększyć flotę airbusów do 18 sztuk w przyszłym roku. 

- Dodatkowe 9 samolotów sprawi, że Laudamotion urośnie co najmniej o kolejne 20% w 2019 roku i odnotuje wynik na poziomie 5 mln pasażerów - powiedział Andreas Gruber, urzędujący już dyrektor zarządzający przewoźnika.gość_2d3cd - Profil
gość_2d3cd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie