×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polska linia czarterowa pozyska szerokokadłubowego boeinga


Boeing 767-200 w wersji cargo dołączy do floty polskiej linii czarterowej SkyTaxi - dowiedział się Pasazer.com. Będzie to drugi polski przewoźnik operujący maszynami szerokokadłubowymi.Przewoźnik operujący dotychczas na samolotach SAAB 340 dołączy do grona użytkowników samolotów szerokokadłubowych. W wyniku podpisanej wcześniej umowy z firmą Cargo Aircraft Management ze Stanów Zjednoczonych, SkyTaxi pozyska boeinga 767- 200. Samolot w konfiguracji cargo będzie przeznaczony do przewozu ładunków. Dostawca samolotu, Cargo Aircraft Management jest jedną z firm grupy Air Transport Services Group. 

SkyTaxi jest polską czarterową linią lotniczą z siedzibą we Wrocławiu. Wykonuje loty pasażerskie i cargo na terenie Unii Europejskiej, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Od 2003 roku SkyTaxi posiada certyfikat PART-OPS.

Właśnie ustaliliśmy z naszymi partnerami z ATSG szczegóły dostawy samolotu. W międzyczasie zakończył się przegląd techniczny i obsługa samolotu związana z przekazaniem maszyny do użytkowania wg zasad EASA. Kolejnym etapem jest odnowienie powłoki samolotu. Na koniec pozostaną nam formalności związane z umieszczeniem samolotu w polskim rejestrze statków powietrznych. Tymczasem cały zespół SkyTaxi mocno pracuje nad przygotowaniem firmy do przyjęcia w skład floty naszego „BIG PLANE’a” - mówi w rozmowie z Pasazer.com Wojciech Nocuń, szef sprzedaży SkyTaxi.


Samolot, który dołączył do floty SkyTaxi to maszyna w wersji PC2SF, czyli pierwotnie latająca w wersji pasażerskiej, później skonwertowana do wersji cargo. Ostatnie znaki maszyny w amerykańskim rejestrze to N-788NX, nr seryjny 23021. Maszyna wyprodukowana została w 1984 roki i przez 16 lat latała w barwach All Nippon Airways. w 2000 roku została przekonwertowana na wersję cargo i latała dla Airborne Express  oraz od 2003 roku dla ABX Air. Boeing posiada silniki General Electric CF6.

Jest to dla nas wielkie wydarzenie i wyzwanie, które podjęliśmy świadomie, a dotychczasowe działania wykazały, że to wyzwanie nie zostało powzięte na wyrost. Zdajemy sobie sprawę, że pojawienie się szerokokadłubowego frachtowca, Boeinga 767, zmieni zasady gry w naszej firmie. Liczymy oczywiście, że wpłynie też na rynek przewozów cargo w naszym regionie i nie tylko. Chcemy być aktywnym uczestnikiem rosnącego rynku lotniczego cargo, a naszym pierwszym celem jest oddanie maszyny do dyspozycji naszych klientów jeszcze w listopadzie, by zdążyć na przedświąteczny szczyt sezonu przewozów towarowych - dodaje Nocuń.

ATSG jest dostawcą usług w zakresie leasingu samolotów i ładunków lotniczych oraz powiązanych usług dla krajowych i zagranicznych przewoźników lotniczych oraz firm zlecających  przewozy lotnicze. ATSG jest największym na świecie właścicielem i operatorem samolotów frachtowych Boeing 767. gość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie