Polska linia czarterowa pozyska szerokokadłubowego boeinga

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
29 października 2018 08:46
12 komentarzy
Boeing 767-200 w wersji cargo dołączy do floty polskiej linii czarterowej SkyTaxi - dowiedział się Pasazer.com. Będzie to drugi polski przewoźnik operujący maszynami szerokokadłubowymi.
Reklama

Przewoźnik operujący dotychczas na samolotach SAAB 340 dołączy do grona użytkowników samolotów szerokokadłubowych. W wyniku podpisanej wcześniej umowy z firmą Cargo Aircraft Management ze Stanów Zjednoczonych, SkyTaxi pozyska boeinga 767- 200. Samolot w konfiguracji cargo będzie przeznaczony do przewozu ładunków. Dostawca samolotu, Cargo Aircraft Management jest jedną z firm grupy Air Transport Services Group.

SkyTaxi jest polską czarterową linią lotniczą z siedzibą we Wrocławiu. Wykonuje loty pasażerskie i cargo na terenie Unii Europejskiej, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Od 2003 roku SkyTaxi posiada certyfikat PART-OPS.

- Właśnie ustaliliśmy z naszymi partnerami z ATSG szczegóły dostawy samolotu. W międzyczasie zakończył się przegląd techniczny i obsługa samolotu związana z przekazaniem maszyny do użytkowania wg zasad EASA. Kolejnym etapem jest odnowienie powłoki samolotu. Na koniec pozostaną nam formalności związane z umieszczeniem samolotu w polskim rejestrze statków powietrznych. Tymczasem cały zespół SkyTaxi mocno pracuje nad przygotowaniem firmy do przyjęcia w skład floty naszego „BIG PLANE’a” - mówi w rozmowie z Pasazer.com Wojciech Nocuń, szef sprzedaży SkyTaxi.


Samolot, który dołączył do floty SkyTaxi to maszyna w wersji PC2SF, czyli pierwotnie latająca w wersji pasażerskiej, później skonwertowana do wersji cargo. Ostatnie znaki maszyny w amerykańskim rejestrze to N-788NX, nr seryjny 23021. Maszyna wyprodukowana została w 1984 roki i przez 16 lat latała w barwach All Nippon Airways. w 2000 roku została przekonwertowana na wersję cargo i latała dla Airborne Express oraz od 2003 roku dla ABX Air. Boeing posiada silniki General Electric CF6.

- Jest to dla nas wielkie wydarzenie i wyzwanie, które podjęliśmy świadomie, a dotychczasowe działania wykazały, że to wyzwanie nie zostało powzięte na wyrost. Zdajemy sobie sprawę, że pojawienie się szerokokadłubowego frachtowca, Boeinga 767, zmieni zasady gry w naszej firmie. Liczymy oczywiście, że wpłynie też na rynek przewozów cargo w naszym regionie i nie tylko. Chcemy być aktywnym uczestnikiem rosnącego rynku lotniczego cargo, a naszym pierwszym celem jest oddanie maszyny do dyspozycji naszych klientów jeszcze w listopadzie, by zdążyć na przedświąteczny szczyt sezonu przewozów towarowych - dodaje Nocuń.

ATSG jest dostawcą usług w zakresie leasingu samolotów i ładunków lotniczych oraz powiązanych usług dla krajowych i zagranicznych przewoźników lotniczych oraz firm zlecających przewozy lotnicze. ATSG jest największym na świecie właścicielem i operatorem samolotów frachtowych Boeing 767.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f0937 2018-11-01 01:11   
gość_f0937 - Profil gość_f0937
Słyszałem, że baza WRO, ale to ponoć jednorazowa akcja... Ma na święta przywozić prezenty z Laponii i poźniej się zwijają...
gość_57c9e 2018-10-30 12:08   
gość_57c9e - Profil gość_57c9e
bedzie latac dla Amazona zbazowany we wro
gość_8d011 2018-10-29 17:55   
gość_8d011 - Profil gość_8d011
To fascynujące ile treści wnoszą te wasze komentarze.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama