Związkowcy PLL LOT poinformowali o dacie strajku

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 października 2018 21:53
12 komentarzy
Strajk w Warszawie rozpocznie się o 5. rano, w czwartek 18 października - poinformował Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego.
Reklama

"Zostaliśmy zmuszeni do podjęcia bardzo trudnej decyzji. W związku z nieugiętym stanowiskiem pracodawcy w sprawie przywrócenia do pracy przewodniczącej Moniki Żelazik i zobowiązaniem wobec niej w postaci Uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zebrania, a także brakiem jakichkolwiek propozycji dotyczących naszej grupy zawodowej w kontekście toczącego się sporu o regulamin wynagradzania, brakiem chęci naprawy stosunków społecznych i dalszego eskalowania konfliktów wobec naszej grupy zawodowej, ogłaszamy przeprowadzenie strajku" - napisali przedstawiciele Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego w PLL LOT do pracowników.

Strajk w Warszawie ma rozpocząć się w czwartek 18. października o godzinie 5:00 rano.

- W związku z antypracowniczą polityką zarządu PLL LOT związki zawodowe podjęły decyzję, że 18 października w firmie rozpocznie się strajk. Czas na dobrą zmianę w transporcie lotniczym - napisał na profilu twitterowym Piotr Szumlewicz, przewodniczący mazowieckich struktur OPZZ.

- Kolejny odcinek serialu pt. strajk za wszelką cenę... Szanowni Państwo! Jeśli wskazujecie nowy powód strajku, musicie Państwo co najmniej przeprowadzić kolejne referendum. Tak stanowi polskie prawo i proszę nie namawiać Pracowników do jego łamania - napisał na Twitterze, Adrian Kubicki, Rzecznik LOT-u.- Pasażerowie nie powinni obawiać się o swoje rejsy tego dnia - zapewnia Kubicki. - Mam nadzieję, że pracownicy LOT-u są rozsądni i nie przystąpią do tego strajku.
Reklama
Tagi
strajk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e7a44 2018-10-16 13:05   
gość_e7a44 - Profil gość_e7a44
Super, tak na prawdę nieźle zarabiają, dużo więcej niż pielęgniarki czy ratownicy medyczni, a narzekają, jest wielu chętnych do pracy w Locie, dlaczego nie przejdą do enter air tam obowiązuje umowa o pracę jeśli tak bardzo im jej brakuje.
gość_75137 2018-10-16 09:20   
gość_75137 - Profil gość_75137
Jeśli strajk jest nielegalny to obciążyć te ZZ które go wywołały kosztami a nadwyżke nie do ściągnięcia przenieść na pracowników, którzy się przyłączyli do strajku.
gość_3ca55 2018-10-15 12:46   
gość_3ca55 - Profil gość_3ca55
Dokladnie. Jak sie komus nie chce pracowac, to sklada wypowiedzenie, a nie urzadza rozroby. Mam nadzieje, ze tym awanturnikom szybko podziekuja za wspolprace.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama