×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Od stycznia UIA przewiozła ponad 6 mln pasażerów


W okresie od stycznia do wrzesień 2018 r. Ukraine International Airlines zwiększyła swoje przewozy o prawie 15 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r., przewożąc ponad 6 milionów pasażerów. Udział pasażerów transferowych wzrósł do 54 proc.


W ciągu dziewięciu miesięcy UIA wykonała prawie 47 tysięcy lotów, co stanowi wzrost o 7,5 proc. więcej niż w 2017 r. W tym samym czasie współczynnik wypełnienia samolotów wzrósł do 81,5 proc. Znacznie zwiększył się wolumen przewożonego frachtu o ponad 17 proc. osiągając poziom ponad 17,5 tys. ton w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W opisywanym okresie UIA rozbudowała swoją siatkę i dodała cztery nowe połączenia międzynarodowe: z Kijowa do Kairu, Kopenhagi, Toronto i Delhi. Od początku 2018 r. UIA kontynuowała swój program odnawiania floty przyjmując kolejne siedem samolotów: trzy szerokokadłubowe boeingi 777-200ER i cztery boeingi 737-800, z których trzy przybyły bezpośrednio z zakładów producenta w Seattle.


UIA jako flagowe linie lotnicze Ukrainy, nadal rozwijają swoją siatkę połączeń a Kijów jako stolica Ukrainy wraz z portem lotniczym w Boryspolu posiadają wiele zalet dla ruchu tranzytowego ze względu na swoje położenie zapewniając dalszy rozwój ruchu tranzytowego - powiedziała Eugenia Satska, dyrektor ds. komunikacji UIA. – W ten sposób ruch bezpośredni jest wspierany przez ruch tranzytowy co pozwala nam na zwiększenie ilość operacji, generowanie przychodów, zwiększanie zatrudnienia w portach lotniczych i przedsiębiorstw związanych z branżą lotniczą na Ukrainie.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie