×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


6,98 mln pasażerów na Heathrow


We wrześniu na londyńskim Heathrow obsłużono 6,98 mln podróżnych. Wynik ten jest lepszy od ubiegłorocznego w tym samym miesiącu o 0,8 proc.Najlepiej rozwijały się połączenia do Ameryki Północnej, z których skorzystało 1,61 mln osób (+3,8 proc.). Obecnie z największego portu Wielkiej Brytanii dostępnych jest 37 kierunków w USA i Kanadzie. Wzrosty odnotowano także na trasach do Ameryki Łacińskiej (113 tys., +1,7 proc.), w rejon Azji-Pacyfiku (981 tys., +1,4 proc.), do Afryki (275 tys., +1,2 proc.) oraz krajów Unii Europejskiej (2,48 mln, +0,7 proc.). Spadki z kolei wykazał segment rejsów krajowych (415 tys., -0,6 proc.), do państw poza UE (473 tys., -0,9 proc.) oraz bliskowschodnich (633 tys., -5,2 proc.).

Rozwija się także ruch cargo. Największe wzrosty odnotowano na rynku transportowym do Chin, USA i Brazylii. Łącznie odprawiono w omawianym okresie 142,3 tys. ton frachtu (+1,2 proc.).

We wrześniu na Heathrow obsłużono 40,5 tys. startów i lądowań (-0,4 proc.). Przy dodatnich wskaźnikach ruchu pasażerskiego i towarowego świadczy to o coraz lepszych wypełnieniach samolotów oraz podstawianiu większych maszyn.

Wszystkie wyniki odnoszone są do września 2017 r.


We wrześniu ogłoszono także, że Terminal 2 portu jest w całości zasilany w oparciu o odnawialne źródła energii. Stało się to dzięki zainstalowaniu systemu 124 paneli słonecznych oraz specjalnego pieca do spalania biomasy leśnej. Podano także wyniki rankingu "Fly Quiet and Green" dla drugiego kwartału. Na podium znalazły się AerLingus, SAS i British Airways.

fot. mat. prasowegość_32dc7 - Profil
gość_32dc7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie