×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair wyleasinguje A330 od Air Italy


Finnair wyleasinguje jeden egzemplarz airbusa A330-200 na okres trzech tygodni. Samolot zastąpi uszkodzoną maszynę należącą do fińskiego przewoźnika na trasach z Helsinek do Chicago i Miami.


Do incydentu doszło pod koniec września br. na lotnisku Chicago O'Hare. Jeden z pojazdów obsługi naziemnej uderzył w airbusa A330-300 należącego do Finnaira. Uszkodzenia samolotu okazały się na tyle poważne, że maszynę trzeba było wyłączyć z ruchu aż do końca października.

Lukę, po naprawianym obecnie samolocie,  wypełnić ma, wypożyczony od Air Italy na zasadzie leasingu wraz z załogą, airbus A330-200. Samolot włoskiej linii na rejsach Finnaira pojawi się już 12 października.

Jak informują Finowie, wypożyczonego airbusa zobaczymy na trasie z Helsinek do Chicago (wykonywana cztery razy w tygodniu) oraz na trasie z Helsinek do Miami (tylko w pięć dni w ciągu całego okresu wypożyczenia, tj. 14, 16, 21, 23 i 30 października).


Airbusy A330-200 należące do Air Italy na pokład mogą jednorazowo zabrać 256 osób, w tym 24 w klasie biznes i 232 w klasie ekonomicznej.

Ze względu na fakt, że wyłączony z eksploatacji Airbus A330-300 nie tylko może zabrać 33 pasażerów więcej, ale także posiada trzyklasową konfigurację, przedstawiciele linii będą kontaktować się ze swoimi klientami w celu poinformowania o zaistniałej sytuacji. 

fot. Air Italygość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie