×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TUI planuje sprzedaż francuskiego Corsair'a


Grupa TUI potwierdziła negocjacje z niemieckim przedsiębiorstwem inwestycyjnym Intro Aviation Group w sprawie sprzedaży francuskiej linii lotniczej Corsair International. Proces wchodzi w zaawansowane stadium.


- Intro Aviation Group podpisała list intencyjny, trwają aktualnie konsultacje - powiedział rzecznik TUI. - Jest kilka firm zainteresowanych Corsair'em jednak ten przewoźnik ma specjalną pozycję w TUI. Nie jest to organizator wycieczek, który integruje TUI, a mała francuska linia lotnicza - dodał rzecznik touroperatora.


TUI Group jest firmą turystyczną z siedzibą w Hanowerze. Przedsiębiorstwo wielokrotnie powtarzało, że nie czuje pośpiechu w sprawie sprzedaży Corsair'a i ciągle analizuje wszelkie dostępne opcje, które mogłyby być optymalnym rozwiązaniem dla firmy i pracowników. W obecnej chwili zrozumiałe jest, że francuska linia nie pasuje już do TUI, zarówno pod kątem modelu biznesowego jak i floty. Pięć linii lotniczych w ramach TUI użytkuje ustandaryzowaną flotę boeingów, zaś Corsair korzysta z czterech modeli airbusa A330-200 / 300 i trzech wiekowych boeingów 747-400.
Z kolei Intro Aviation jest firmą, która zainwestowała w ostatnich latach w linie lotnicze i doprowadziło do udanej restrukturyzacji. Przykładem są irlandzkie regionalne linie CityJet, dawne austriackie regionalne InterSky czy zaplanowane inwestycje w airberlin i być może w południowokoreańskie linie niskokosztowe.

Dla francuskiego Corsair'a zmiana właściciela powinna więc okazać się doskonałą okazją do rozwoju i odświeżenia floty. TUI zaś pozbędzie się problemu w postaci przewoźnika odstającego standardem od trzonu swojej sieci lotniczej.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie