TUI planuje sprzedaż francuskiego Corsair'a

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
15 października 2018 09:00
1 komentarz
Grupa TUI potwierdziła negocjacje z niemieckim przedsiębiorstwem inwestycyjnym Intro Aviation Group w sprawie sprzedaży francuskiej linii lotniczej Corsair International. Proces wchodzi w zaawansowane stadium.
Reklama

- Intro Aviation Group podpisała list intencyjny, trwają aktualnie konsultacje - powiedział rzecznik TUI. - Jest kilka firm zainteresowanych Corsair'em jednak ten przewoźnik ma specjalną pozycję w TUI. Nie jest to organizator wycieczek, który integruje TUI, a mała francuska linia lotnicza - dodał rzecznik touroperatora.


TUI Group jest firmą turystyczną z siedzibą w Hanowerze. Przedsiębiorstwo wielokrotnie powtarzało, że nie czuje pośpiechu w sprawie sprzedaży Corsair'a i ciągle analizuje wszelkie dostępne opcje, które mogłyby być optymalnym rozwiązaniem dla firmy i pracowników. W obecnej chwili zrozumiałe jest, że francuska linia nie pasuje już do TUI, zarówno pod kątem modelu biznesowego jak i floty. Pięć linii lotniczych w ramach TUI użytkuje ustandaryzowaną flotę boeingów, zaś Corsair korzysta z czterech modeli airbusa A330-200 / 300 i trzech wiekowych boeingów 747-400.
Z kolei Intro Aviation jest firmą, która zainwestowała w ostatnich latach w linie lotnicze i doprowadziło do udanej restrukturyzacji. Przykładem są irlandzkie regionalne linie CityJet, dawne austriackie regionalne InterSky czy zaplanowane inwestycje w airberlin i być może w południowokoreańskie linie niskokosztowe.

Dla francuskiego Corsair'a zmiana właściciela powinna więc okazać się doskonałą okazją do rozwoju i odświeżenia floty. TUI zaś pozbędzie się problemu w postaci przewoźnika odstającego standardem od trzonu swojej sieci lotniczej.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_fd639 2018-10-15 12:53   
gość_fd639 - Profil gość_fd639
On (MG) znów to zrobił... Kogo Wy zatrudniacie? Corsair'a? Boeing'a? Kur... Poziom gimnazjum.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama