×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Transavia wylądowała w Krakowie


Transavia zainaugurowała dziś połączenie z Krakowa do Eindhoven. Holenderskie miasto jest pierwszym kierunkiem obsługiwanym przez tego niskokosztowego przewoźnika ze stolicy Małopolski.


Wykonujący inauguracyjny rejs boeing 737-800 w okolicznościowym malowaniu nawiązującym do Piotrusia Pana wylądował na krakowskim lotnisku o 13:51. Po opuszczeniu drogi startowej maszyna została powitana tradycyjnym salutem wodnym.


Połączenie linii lotniczej Transavia do Eindhoven jest pierwszym z dziewięciu nowych połączeń, które zostaną zainagurowane w najbliższych miesiącach. Nowego przewoźnika przywitaliśmy tradycyjnym salutem wodnym – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Na płycie lotniska prezes zarządu Kraków Airport wraz z załogą dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Pasażerowie pierwszego rejsu zostali przywitani słodyczami z krakowskiej manufaktury słodyczy, a członkowie załogi - tortem. W drogę powrotną samolot wystartował o 14:42.

– Cieszymy się, że jesteśmy w Krakowie, który jest naszą drugą destynacją w Polsce po Katowicach, gdzie lądujemy od 2017 roku – powiedział Erik-Jan Gelink, dyrektor ds. komunikacji linii lotniczych Transavia. - Oba miasta znajdują się na południu Polski, w najgęściej zaludnionym rejonie kraju. W tym regionie mieszka i pracuje ok. 10 milionów osób, dlatego ma on dla nas ogromny potencjał. Stąd pochodzi też wielu Holendrów polskiego pochodzenia. Poza tym, w Holandii szybko rośnie zainteresowanie Krakowem jako miejscem wyjazdów weekendowych. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba pasażerów podróżujących z Holandii do Polski podwoiła się, rosnąc o średnio 15% rocznie.


Transavia oferuje loty z Krakowa w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele.

Na identycznej trasie operuje także Ryanair.

fot. Bartłomiej Morgagość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie