Transavia wylądowała w Krakowie

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
9 października 2018 16:58
8 komentarzy
Transavia zainaugurowała dziś połączenie z Krakowa do Eindhoven. Holenderskie miasto jest pierwszym kierunkiem obsługiwanym przez tego niskokosztowego przewoźnika ze stolicy Małopolski.
Reklama
Wykonujący inauguracyjny rejs boeing 737-800 w okolicznościowym malowaniu nawiązującym do Piotrusia Pana wylądował na krakowskim lotnisku o 13:51. Po opuszczeniu drogi startowej maszyna została powitana tradycyjnym salutem wodnym.


Połączenie linii lotniczej Transavia do Eindhoven jest pierwszym z dziewięciu nowych połączeń, które zostaną zainagurowane w najbliższych miesiącach. Nowego przewoźnika przywitaliśmy tradycyjnym salutem wodnym – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Na płycie lotniska prezes zarządu Kraków Airport wraz z załogą dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Pasażerowie pierwszego rejsu zostali przywitani słodyczami z krakowskiej manufaktury słodyczy, a członkowie załogi - tortem. W drogę powrotną samolot wystartował o 14:42.

Cieszymy się, że jesteśmy w Krakowie, który jest naszą drugą destynacją w Polsce po Katowicach, gdzie lądujemy od 2017 roku – powiedział Erik-Jan Gelink, dyrektor ds. komunikacji linii lotniczych Transavia. - Oba miasta znajdują się na południu Polski, w najgęściej zaludnionym rejonie kraju. W tym regionie mieszka i pracuje ok. 10 milionów osób, dlatego ma on dla nas ogromny potencjał. Stąd pochodzi też wielu Holendrów polskiego pochodzenia. Poza tym, w Holandii szybko rośnie zainteresowanie Krakowem jako miejscem wyjazdów weekendowych. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba pasażerów podróżujących z Holandii do Polski podwoiła się, rosnąc o średnio 15% rocznie.


Transavia oferuje loty z Krakowa w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele.

Na identycznej trasie operuje także Ryanair.

fot. Bartłomiej Morga

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kelo 2018-10-11 23:02   
Kelo - Profil Kelo
gość_93d54:Rynek jest dojrzały dlatego wszyscy zarabiają mimo dublowania. Jet2 dubluje od zawsze. Na przyszły rok glasgow, w tym leeds ruszają, w zeszłym roku manchester, birmingham jeszcze wcześniej tak samo. Nikt się Ryanair nie przestraszył. Easy, Transavia też ładują duble. Nawet flag carrier dubluje z low cost na tych samych trasach i wszyscy zarabiają i to nie są pojedyncze przypadki.
gość_93d54 2018-10-11 20:26   
gość_93d54 - Profil gość_93d54
Kto mądry dubluje trasy z FR ! To stracona pozycja zwłaszcza z KRK.
KRakowiak 2018-10-10 15:36   
KRakowiak - Profil KRakowiak
A od listopada 2019 Jet2 poleci do Glasgow :) To już ich piąte połączenie do Krakowa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy