Lotnisko Chopina: UPS zastąpi MD-11 boeingiem 747

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 października 2018 11:27
7 komentarzy
Tak jak informowaliśmy w kwietniu br. UPS wycofa z Warszawy samolot McDonnell Douglas MD-11F zastępując go pojemniejszym boeingiem
747-400.
Reklama

UPS zwiększa ładowność między Warszawą a Hongkongiem wprowadzając większy samolot Boeing 747-400. Ekspansja jest częścią transformacji globalnej sieci logistycznej UPS, która każdego dnia transportuje trzy procent światowego PKB. O planach wycofania MD-11 pisaliśmy pół roku temu.

- Polska gospodarka jest silna i dynamicznie się rozwija, a eksport odgrywa w niej znaczącą rolę. W ubiegłym roku wartość eksportu UPS w naszym kraju wzrosła o ponad 30 proc. - powiedział Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS Polska. - Hongkong jest atrakcyjnym rynkiem dla polskich firm poszukujących możliwości handlu transgranicznego. W latach 2010-2017 wartość eksportu na tenże rynek zwiększyła się niemal czterokrotnie. 1 Wprowadzenie nowego samolotu zapewniającego o 25 proc. większą ładowność znacznie poprawia połączenie między Polską a Hongkongiem. UPS stara się wspierać rozwój swoich klientów, którzy zajmują się handlem odzieżą, towarami konsumpcyjnymi, czy też tych z branży zaawansowanych technologii i produkcji przemysłowej, umożliwiając wejście na nowe rynki - dodał.


Połączenie między Warszawą i Hongkongiem jest częścią większej, międzynarodowej siatki. Trasa Europa-Azja rozpoczyna i kończy się w europejskim centrum lotniczym UPS w Kolonii w Niemczech. Po przybyciu do Hongkongu, samolot zostaje załadowany przesyłkami na Bliski Wschód i Europę, a następnie wraca do Kolonii przez Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Boeing 747-400 ma o prawie 25 proc. większą ładowność w porównaniu do samolotu MD-11, który do tej pory obsługiwał to połączenie. Nowa, większa maszyna znacząco poprawi ładowność połączenia między Europą a Azją. Samolot będzie latał cztery razy w tygodniu.


Zwiększenie ładowności samolotu jest wynikiem strategicznych inwestycji UPS, które mają na celu zwiększenie globalnej przepustowości operacji lotniczych. UPS dodaje do swojej floty łącznie 40 dodatkowych samolotów, w tym 28 maszyn Boeing 747-8. Nowe samoloty cargo zwiększą całkowity międzykontynentalny wolumen UPS o ponad 10 proc.. Zmiana samolotu na tej trasie jest częścią planu UPS zakładającego inwestycję 2 miliardów dolarów w rozwój infrastruktury w Europie. UPS przechodzi aktualnie największy proces zmian od dziesięcioleci. Firma odpowiednio lokuje swoje środki i realizuje inwestycje przynoszące korzyści strategiczne i długoterminowy zwrot dla akcjonariuszy. Na początku 2017 roku, UPS ogłosił plany ulepszenia światowej sieci logistycznej, które zakładają zwiększenie efektywności i ładowności za pomocą nowoczesnych procesów, technologii informacyjnej i automatyzacji.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c8da0 2018-10-25 10:57   
gość_c8da0 - Profil gość_c8da0
Król jest (był) tylko jeden!!! Będę tęsknić panie McDonnell Douglas MD-11F.
Przez te lata Chopina odwiedziły WSZYSTKIE jednostki MD-11F, od rejestracji N250UP do rejestracji N296UP. Wierzę, że jeszcze kiedyś zawitają na EPWA.
gość_1f2f9 2018-10-11 09:41   
gość_1f2f9 - Profil gość_1f2f9
Jak dla mnie to król samolotów był zawsze tylko jeden: Jumbo Jet. MD-11 to co najwyżej książę. ;)
pioter 2018-10-10 07:59   
pioter - Profil pioter
"Tak jak informowaliśmy w kwietniu br. UPS wycofa z Warszawy samolot McDonnell Douglas MD-11F".
Polecam poprawić na "wycofał", skoro ta informcja dotyczy zdarzenia z kwietnia br. ....
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama