×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


We Wrocławiu 19,6 proc. wzrostu


Z wrocławskiego lotniska skorzystało we wrześniu br. prawie 350 tys. pasażerów. To o 19,6 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu 2017 r. Wynik ten jest także zbliżony do rekordowych osiągnięć portu w lipcu i sierpniu.Liczba pasażerów według miesięcy
- Patrząc na wyniki przewoźników niskokosztowych na kierunkach południowych oraz w segmencie połączeń czarterowych, można dojść do wniosku, że we wrześniu wakacje trwały w najlepsze. Ale warto podkreślić, że również w przypadku innych kierunków zainteresowanie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno połączeń do zachodniej i północnej Europy, jak i na Ukrainę. Sukcesywnie rośnie też segment sieciowych połączeń międzynarodowych - komentuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Z oferty przewoźników niskokosztowych skorzystało w omawianym okresie ok. 189 tys. podróżnych. To o 28,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2017 r. Największym zainteresowaniem cieszyły się połączenia na południe Europy, w których notowano najwyższe wskaźniki wypełnienia miejsc (jak np. do Lizbony - 95 proc.). Dobrze wypadły też rejsy na Wyspy Brytyjskie, do Paryża i Kijowa. Port zwraca także uwagę na duże zainteresowanie lotami do Gdańska oferowanymi przez Ryanaira. 


We wrześniu znakomite rezultaty wykazali także przewoźnicy sieciowi. Z połączeń międzynarodowych tego segmentu skorzystało 45 tys. osób. To o 24,1 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu 2017 r. Na pierwszym miejscu znalazł się Frankfurt, do którego poleciał 18 tys. podróżnych, o 39,5 proc. więcej niż rok temu.  Z informacji przekazanych przez lotnisko wynika także, że dużym zainteresowaniem cieszy się połączenie Air France do Paryża, które zostało uruchomione w maju br. We wrześniu load factor na rejsach do Paryża-CDG wyniósł 87,7 proc.

Na trasie do Warszawy obsługiwanej przez PLL LOT również odnotowano wzrost liczby obsługiwanych pasażerów. Wyniósł on w omawianym okresie 5,9 proc. (23,4 tys.).

Liczba pasażerów na rejsach czarterowych wzrosła w stosunku do ubiegłego roku o 57,1 proc. (do poziomu 87 tys. podróżnych). Latem 2018 r. z Wrocławia dostępnych było 25 kierunków, a samoloty wykonały przez cały sezon wakacyjny aż 500 operacji czarterowych.

Od początku bieżącego roku w porcie lotniczym im. M. Kopernika gościło 2,6 mln podróżnych (+17,6 proc.). Lotnisko utrzymuje także prognozy na 3,2 mln odprawionych w pełnych dwunastu miesiącach.   

fot. mat. prasowegość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie