Od kwietnia Lufthansa częściej poleci do Singapuru

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
08 października 2018 10:53
Niemiecki przewoźnik planuje od 1 kwietnia 2019 roku uruchomić szósty w tygodniu lot z Monachium do Singapuru. Do tej pory na trasie uruchomionej w marcu br. można było podróżować pięć razy tygodniowo.
Reklama

Lufthansa latała do Singapuru już wiele lat temu, aż do czasu gdy w październiku 2012 roku z powodu dużych kosztów i małej rentowności lotów na airbusie A340-300 zawieszono połączenie. Jego wznowienie miało miejsce 27 marca tego roku, a do obsługi trasy wyznaczono airbusa A350-900. Linia nie planuje wprowadzenia na tę trasę airbusa A380, czy boeinga 747-8 twierdząc, że A350-900 jest najbardziej odpowiednim samolotem na tę trasę z uwagi na koszty.


- Odkąd uruchomiliśmy połączenie w marcu, zauważyliśmy duże zainteresowanie i ciągły wzrost obłożenia. Dlatego zdecydowaliśmy się dodać do rozkładu kolejny lot w tygodniu aby sprosta oczekiwaniom rynku - powiedział Heiko Brix, starszy dyrektor sprzedaży na rejon południowo-wschodniej Azji i Pacyfiku w Lufthansie. - Singapur to dla nas ważny rynek i zawsze staramy się go uważnie monitorować i dbać o to aby nasza obecność na rynku odpowiadała wymogom klientów.

Ze słów Lufthansy wynika, że Niemcy są najważniejszym europejskim partnerem ekonomicznym Singapuru i nieustannie poszukują możliwości zwiększenia dostępności połączeń między tymi krajami, zarówno dla osób podróżujących w celach biznesowych jaki i turystycznych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama