×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zielona Góra: We wrześniu spadek o 13 proc.


Port Lotniczy Zielona Góra w minionym miesiącu obsłużył 1703 pasażerów. To o 13 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Wrzesień jest pierwszym miesiącem bieżącego roku, w którym odnotowano spadek w Babimoście. Odwrócenie trendu spowodowane jest zmniejszeniem oferty jedynego przewoźnika obecnego w porcie - LOT-u.


We wrześniu wykonano 116 operacji lotniczych - jest to o 10 proc. mniej niż w dziewiątym miesiącu 2017 roku.

- Duża część mieszkańców i podróżnych z Regionu Lubuskiego - odmiennie do roku ubiegłego - w tym roku przesunęła okres swoich wakacji na wrzesień br. Powrót pasażerów korzystających z połączeń lotniczych z/do IEG do/z WAW nastąpił w ostatnim tygodniu września (24-30.09.), gdzie w IEG obsłużono w tym czasie łącznie 522 pasażerów. Świadczy to o ponownym wzroście zainteresowania pasażerów połączeniami lotniczymi między IEG a WAW i kontynuacji wzrostu obsługi pasażerów. Szacujemy, że ruch pasażerski w całym 2018 r. w porównaniu do 2017r. będzie większy o ok. 30 procent - komentuje dla Pasazer.com Maciej K. Król prezes Lotniska Zielona Góra/Babimost sp. z o.o.gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie