×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niebiańska plaża w Tajlandii dalej zamknięta


Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Tajlandii, które zyskała ogromną popularność po emisji filmu "Niebiańska plaża", dalej pozostanie zamknięte dla turystów.


Zatoka Maya Bay na wyspie Ko Phi Phi Le była tłem wydarzeń w filmie "Niebiańska plaża". Obraz z 2000 roku z Leonardo DiCaprio w roli głównej rozsławił rajską plażę na całym świecie. Ogromna popularność tego miejsca negatywnie odbiła się jednak na środowisku naturalnym.

W związku ze zniszczeniem niemal 80% rafy koralowej i stałej degradacji lokalnego środowiska władze w Tajlandii zamknęły w czerwcu 2018 roku cały teren dla turystów. Maya Baya miała zostać ponownie otwarta pod koniec września, ale najnowszą decyzją Departamentu Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Ochrony Roślin okolica pozostanie dalej niedostępna aż do odwołania. Plaża będzie zamknięta dopóki ekosystem nie powróci do normy. gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie