×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Radomiu w rękach PPL już za tydzień?


Jest wielce prawdopodobne, że już 11 października br. zostanie podpisana umowa sprzedaży lotniska w Radomiu Przedsiębiorstwu Państwowemu "Porty Lotnicze" (PPL).


Radomski sąd rejonowy ogłosił upadłość lotniska na Sadkowie w połowie zeszłego miesiąca. 20 września br. w Monitorze Sądowym i Gospodarczym zostało opublikowane postanowienie sądu wraz z wezwaniem wierzycieli, aby w terminie 30 dni zgłosili swoje wierzytelności w stosunku do upadłego przedsiębiorstwa. Ponadto w ogłoszeniu sąd zatwierdził warunki sprzedaży przedsiębiorstwa Port Lotniczy „Radom” SA na rzecz nabywcy PPL za cenę nie niższą niż 12,7 miliona złotych. 


Każdy z wierzycieli mógł zgłosić zażalenie na decyzje sądu w ciągu tygodnia od opublikowania ogłoszenia w Monitorze, czyli do 27 września. Do tego dnia żaden z 30 wierzycieli takiego wniosku nie złożył i choć trzeba jeszcze poczekać na ewentualne wnioski wysłane pocztą, to jest bardzo prawdopodobne, że zażaleń nie będzie. Otwiera to drogę syndykowi Krzysztofowi Gołąbowi do sprzedaży upadłego portu lotniczego PPL. 

Jak donosi echodnia.eu umowa ma zostać podpisana już 11 października, co umożliwi PPL rozpisanie przetargów na budowę terminala, rozbudowę płyty postojowej i wydłużenie drogi startowej. PPL poinformował już o zamiarze rozpisania takich przetargów na przeznaczonych do tego stronach internetowych Komisji Europejskiej. Zgodnie z planami kierownictwa PPL nowe lotnisko na Sadkowie ma być gotowe do przyjęcie pierwszych samolotów w czerwcu 2020 r.


Reklama


Booking.com
gość_02f77 - Profil
gość_02f77
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie