3 mln pasażerów Ryanaira w Bydgoszczy

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
04 października 2018 08:20
2 komentarze
3 października br. na lotnisku w Bydgoszczy odprawiono 3 milionowego pasażera Ryanaira. Tylko w tym roku przewoźnik na trasach oferowanych z i do portu im. Paderewskiego przewiezie ok. 300 tys. osób.
Reklama

Obecnie irlandzki low-cost ma w swojej ofercie loty z Bydgoszczy do Londynu (lotniska Stansted i Luton), Birmingham, Dublina i Düsseldorfu-Weeze. 28 października br. zostaną zainaugurowane rejsy do Kijowa-Boryspolu, a 2 kwietnia 2019 r. - do Glasgow-Prestwick.

- Coraz silniejsza pozycja Ryanair w naszym Porcie, ogłaszane nowe kierunki, jak i programy pro-pasażerskie to dla nas dowód na zaufanie przewoźnika do lotniska, jak i na dostrzeganie rosnącego potencjału Regionu Kujawsko-Pomorskiego. Siatka połączeń wzbogaci się już za kilka tygodni o kierunek ukraiński, w letnim rozkładzie na lato 2019 pojawił się oczekiwany przez naszych pasażerów Glasgow-Prestwick. Mam więc nadzieję, że wydarzenia z okazji odprawionych pasażerów będziemy organizować jak najczęściej - skomentował Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA.


- Rozwój regionalnego portu lotniczego, uruchamianie nowych połączeń i wzmocnienie obecności przewoźników jest dla kujawsko-pomorskiego istotne zarówno pod względem zwiększenia dostępności komunikacyjnej do regionu, tworzenia miejsc pracy, pojawiania się nowych inwestycji i partnerów zagranicznych, czy też wzrostu ruchu turystycznego w naszym województwie. Wierzę, że nasze rozmowy z linią lotniczą Ryanair, pozwolą na dalszy rozwój siły tego przewoźnika w Porcie Lotniczym Bydgoszcz - skomentował Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Trzymilionowa pasażerka Ryanaira w Bydgoszczy otrzymała 2-osobowy voucher na przelot w obie strony na trasie do Londynu-Luton. Z kolei wszyscy podróżni jubileuszowego rejsu zostali poczęstowani okolicznościowym tortem.

fot. Port Lotniczy Bydgoszcz


Reklama

Ostatnie komentarze

gość_251b0 2018-10-05 22:59   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
Dlaczego nie pisze skąd przyleciała ta 3-milionowa pasażerka? Zawsze w takich artykułach jest podane miasto przylotu - patrz np. artykuł wyżej dotyczący Katowic i 4 mln pasażera.
gość_6bb4a 2018-10-04 14:59   
gość_6bb4a - Profil gość_6bb4a
Tanie bilety z tej okazji z Bydgoszczy. Warto kupić
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama