EVA Air odebrała pierwszego boeinga 787-9

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
04 października 2018 09:00
Boeing i EVA Air świętowały dziś w Charleston, w Karolinie Północnej odbiór pierwszego boeinga 787-9 wyprodukowanego dla azjatyckiego przewoźnika.
Reklama

Samolot trafi do EVA Air na zasadzie leasingu operacyjnego z Air Lease Corporation. Debiut maszyny w ruchu regularnym zaplanowano na listopad br.

- To początek nowej ery dla EVA Air, w której zrewolucjonizujemy tajwański przemysł lotnictwa cywilnego - powiedział Steve Lin, dyrektor generalny EVA Air. - Niezwykła wydajność boeingów 787 i przyjemne dla pasażera wyposażenie kabiny jeszcze bardziej podniesie pozycję EVA Air jako pięciogwiazdkowej linii lotniczej. Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem 787 do naszej floty i jesteśmy pewni, że samoloty te będą miały ogromne znaczenie dla naszych sukcesów - dodał Lin.


Odebrana maszyna jest pierwszym z 24 samolotów dreamlinerów jakie trafią dla linii lotniczych z Tajpej. W 2015 roku EVA Air ogłosiła przełomowe zamówienie na 18 sztuk tego modelu boeinga w wariancie 787-10 wraz z dodatkowymi czterema 787-9 i dwoma 787-10, które miały trafić na wyspę w ramach leasingu operacyjnego od ALC.

- Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że EVA wprowadzi dreamlinery do swojej światowej klasy floty -powiedział Kevin McAllister, dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes. - To kolejny rozdział w naszej długotrwałej współpracy z EVA. Jestem przekonany, że niezwykłe możliwości boeinga 787 w ogromnym stopniu przyczynią się do długoterminowego sukcesu tej linii lotniczej - dodał McAllister.


EVA Air, jako członek Star Alliance, obsługuje trasy międzynarodowe z około 565 lotami tygodniowo. Na pokładzie dreamlinerów pasażerowie będą mogą doświadczyć podróży w nowych fotelach klasy biznes EVA Air Royal Laurel zaprojektowanych przez Designworks, firmę należącą do BMW Group. Nowe fotele są rozkładane do pozycji leżącej, posiadają ulepszone systemy rozrywki podczas lotu. Przewoźnik wprowadził także zmiany w fotelach klasy ekonomicznej, które są produkowane przez Recaro.

fot. Boeing
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama