×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Blue Air przejmuje Air Moldova


Narodowy mołdawski przewoźnik, Air Moldova, został wykupiony przez Rumuńską Grupę Lotniczą, zarządzaną m.in. przez Blue Aira. Wartość transakcji to 1,2 mld mołdawskich lei (71 mln USD).


Przewoźnik z siedzibą w Kiszyniowie od kilku lat zmaga się z długami. We wtorek mołdawska Agencja Własności Publicznej podała, że przedstawiciele Rumuńskiej Grupy Lotniczej wpłacili 50 mln lei (2,96 mln dolarów amerykańskich) do budżetu państwa. Pozostałe pieniądze z zakupu mają zostać przeznaczone na pokrycie długów, tak aby zapobiec upadłości.

Grupa zapowiedziała już, że utrzyma status Air Moldova jako mołdawskiej narodowej linii lotniczej. Nowi właściciele planują również uruchomienie siedmiu nowych tras w przyszłym roku i czterech kolejnych w 2020 roku.

Jesteśmy bardzo dumni, że Air Moldova weszła do rodziny Blue Air w roku, w którym obchodzimy 100 lat zjednoczenia kraju - powiedział Marius Puiu, dyrektor generalny Blue Air.


Założona w 1983 roku Air Moldova oferuje obecnie loty do 33 miast położonych w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Flota linii składa się z siedmiu samolotów: czterech airbusów z rodziny A320 i trzech embraerów 190.

fot. wikimedia commonsgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie