easyJet podpisuje umowę o współpracy z Virgin Atlantic

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
03 października 2018 09:50
1 komentarz
Najnowszym partnerem easyJet w ramach usługi pod nazwą "Worldwide by easyJet" zostały linie Virgin Atlantic. Nowe partnerstwo pozwoli pasażerom na łączenie w ramach jednej wygodnej rezerwacji transferu do londyńskiego Gatwick i długodystansowego lotu z tego lotniska.
Reklama

Pasażerowie korzystający z oferty programu będą przykładowo mogli wybrać się w podróż do Orlando przez Barcelonę lub do Las Vegas przez Edynburg.

Rezerwacje będą tworzone w oparciu o zasadę minimalnego czasu na przesiadkę równego 2,5 godz., tak aby pasażerowie mogli spokojnie zdążyć na kolejny lot. Jeśli mimo to nie uda im się tego dokonać, to w konkretnych przypadkach będzie możliwość przebukowania na kolejny dostępny lot. Linie nie planują jednak oczekiwania na przesiadających się pasażerów (np. w przypadku większych opóźnień na pierwszym odcinku).


- Wciąż rozszerzamy naszą ofertę i utrzymujemy w spektrum zainteresowań włączenie do naszego produktu kolejnych przewoźników i dodanie połączeń do naszych największych portów lotniczych - powiedział Johan Lundgren, dyrektor zarządzający easyJet. Dodał również, że w kolejnych miesiącach spodziewa się ogłoszenia informacji o kolejnych partnerach programu. easyJet prowadzi rozmowy z przewoźnikami z państw środkowo- oraz dalekowschodnich, a ponadto chce włączyć do programu następne kluczowe dla siebie lotniska w Europie.

Do tej pory partnerami easyJet w ramach usługi są przewoźnicy tacy jak Norwegian Air Shuttle, kanadyjski WestJet, Thomas Cook Airlines, francuskie Corsair i La Compagnie oraz szkocki Loganair.

Na początku września, w ramach swojego programu, easyJet podjął współpracę z Singapore Airlines. Ponadto nowym partnerem został Scoot (niskokosztowy przewoźnik wywodzący się spod skrzydeł Singapore Airlines). Dzięki temu możliwe jest zaoferowanie klientom połączeń z południowowschodnią Azją przez Mediolan Malpensę i Berlin Tegel. Niedawno do współprac dołączyła także linia Aurigny z bazą na wyspie Guernsey.

Odkąd w marcu tego roku easyJet zapowiedział, że rozszerzy ofertę programu na lotniska takie jak Berlin Tegel, Wenecja Marco Polo, Amsterdam Schiphol, Paryż Orly i Charles de Gaulle oraz Edynburg, dwa pierwsze są już w pełni operacyjne w ramach "Worldwide by easyJet".

Wraz z możliwością przesiadek w Londynie i Mediolanie oznacza to, że ponad połowa lotów z siatki brytyjskiego taniego przewoźnika (co przekłada się na 53 mln pasażerów rocznie) ma możliwość skorzystania z usług partnerów w ramach jednej rezerwacji dokonywanej przez portal internetowy easyJet.

fot. easyJet

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_00546 2018-10-03 23:30   
gość_00546 - Profil gość_00546
Bardzo dobrze. Oby jak najwięcej takiej współpracy między różnymi przewoźnikami i jeszcze żeby B797 i A321XLR weszły do produkcji i pasażerowie z regionów coraz rzadziej będą latać przez huby. Może wtedy PPL i LOT zaczną się troszczyć o polskiego pasażera oraz zastanowią się czy CPK jest potrzebny?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama