×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT będzie latał do Tokio codziennie


Od sezonu lato 2019 r. Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększają częstotliwość rejsów do Tokio z pięciu do siedmiu w tygodniu.To będzie pierwszy kierunek azjatycki LOT-u z codziennym rozkładem. 

Rynek japoński cieszy się dużym zainteresowaniem naszych pasażerów, generując znaczący ruch przesiadkowy, samoloty latają wypełnione średnio w 85 proc. Z uwagi na potencjał połączenia Warszawa-Tokio, od 26 marca LOT będzie latał do portu Narita częściej. Bilety sa od dzisiaj w sprzedaży - komentuje Konrad Majszyk, ekspert PR PLL LOT.

Dreamlinery będą startować z Warszawy o 15:05, by w Naricie wylądować o godzinie 8:35 am. Rejs powrotny zaplanowany jest na 10:15, a lądowanie w Warszawie na 14:25.


Dzięki umowie code-share z  liniami ANA pasażerowie mogą podróżować na jednym bilecie na takich kierunkach jak Sapporo, Sendai czy Fukuoka. 

Połączenie do Tokio to pierwsza trasa długodystansowa, którą LOT uruchomił po zdjęciu ograniczeń nałożonych przez Komisję Europejską w związku z otrzymaniem pomocy publicznej przez spółkę. Rejsy zostały uruchomione w styczniu 2016 roku.

 Obecnie przewoźnik operuje na trasie do Tokio pięć razy w tygodniu; w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele.

Oprócz połączeń do Tokio, narodowy przewoźnik zainteresowany jest aby również trasę do Seulu obsługiwać siedem razy w tygodniu. Z punktu widzenia Polski rynek ten ma duży potencjał, ale wymaga to zmiany umowy bilateralnej, na którą strona południowokoreańska się na razie nie zgadza. Obecnie linia obsługuje loty do Korei z częstotliwością 5 rejsów w tygodniu, co jest maksymalnym pułapem przewidzianym w umowie.gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie