LOT będzie latał do Tokio codziennie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 października 2018 13:55
33 komentarzy
Od sezonu lato 2019 r. Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększają częstotliwość rejsów do Tokio z pięciu do siedmiu w tygodniu.
Reklama

To będzie pierwszy kierunek azjatycki LOT-u z codziennym rozkładem.

- Rynek japoński cieszy się dużym zainteresowaniem naszych pasażerów, generując znaczący ruch przesiadkowy, samoloty latają wypełnione średnio w 85 proc. Z uwagi na potencjał połączenia Warszawa-Tokio, od 26 marca LOT będzie latał do portu Narita częściej. Bilety sa od dzisiaj w sprzedaży - komentuje Konrad Majszyk, ekspert PR PLL LOT.

Dreamlinery będą startować z Warszawy o 15:05, by w Naricie wylądować o godzinie 8:35 am. Rejs powrotny zaplanowany jest na 10:15, a lądowanie w Warszawie na 14:25.


Dzięki umowie code-share z liniami ANA pasażerowie mogą podróżować na jednym bilecie na takich kierunkach jak Sapporo, Sendai czy Fukuoka.

Połączenie do Tokio to pierwsza trasa długodystansowa, którą LOT uruchomił po zdjęciu ograniczeń nałożonych przez Komisję Europejską w związku z otrzymaniem pomocy publicznej przez spółkę. Rejsy zostały uruchomione w styczniu 2016 roku.

Obecnie przewoźnik operuje na trasie do Tokio pięć razy w tygodniu; w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele.

Oprócz połączeń do Tokio, narodowy przewoźnik zainteresowany jest aby również trasę do Seulu obsługiwać siedem razy w tygodniu. Z punktu widzenia Polski rynek ten ma duży potencjał, ale wymaga to zmiany umowy bilateralnej, na którą strona południowokoreańska się na razie nie zgadza. Obecnie linia obsługuje loty do Korei z częstotliwością 5 rejsów w tygodniu, co jest maksymalnym pułapem przewidzianym w umowie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5783d 2018-10-05 08:25   
gość_5783d - Profil gość_5783d
Ludzie, przestańcie się zajmować czymś na czym się nie znacie. Co z tego że do takiego BKK jest tyle transferów przez europejskie huby jak są to pasażerowie marginalni, z bardzo niską średnią ceną biletów? Longhaul ma sens jedynie przy odpowiednio wysokim zapotrzebowaniu na droższe bilety. Nie uczcie linii lotniczych robić pieniędzy, oni doskonale więdzą jak to zrobić i mają narzędzia jak to zmierzyć. Z WAW jest szansa na więcej lotów do USA i na tym powinni się skupić. SFO, BOS, IAH, PHL lub IAD to są naturalne kierunki dla WAW, w dalszej kolejności Chiny no ale tutaj jest problem polityczny, choć takie PVG, CAN, HKG czy TPE to pewniaki , ale żadna Tajlandia czy Wietnam...
gość_7bdf0 2018-10-04 21:48   
gość_7bdf0 - Profil gość_7bdf0
Odnośnie listy poniżej, dlaczego do Warszawy nie zaryzykuje Thai Airways albo Vietnam Airlines? Dlaczego mały LOT ma rzucać się na wszystkie strony świata, podczas gdy tak duże linie stoją z boku i się przyglądają? A Do Bangkoku 3/4 razy w tygodniu biznes też na pewno by się zapełnił...
jjemiolo 2018-10-04 21:32   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@ec29c: Dzieki za sciage. Te 26000 to w obie strony przy 250 pasazerach czyli LF 100% (1.0) na 788. W praktyce LF jest nizszy, z reguly rzedu 0.7. Na 788 oznacza to okolo 18000 w obie strony przy jednej parze lotow tygodniowo caly rok. Zatem, z tych nie oblugiwanych kierunkow z WAW BKK moglby miec 3.8, czyli 4, par tygodniowo jesli caly potencjal zostalby przejety przez LO, albo najwyzej dwie pary po przejeciu polowy potencjalu. Potencjal na innych trasach, przy podanych liczbach, jest jeszcze mniejszy. Podobne liczby dla lotnisk poza WAW sa znacznie mniejsze co powinni wziac pod uwage Ci wszyscy postulujacy bezposrednie loty z portow regionalnych w swiat. Nawet zakladajac, ze te liczby sa niedoszacowane, jak tez ze kazde uruchomione polaczenie generuje dodatkowy popyt, tych bezposrednich dalekich tras nie jest az tak wiele. Na pewno z czasem sie to zmienia, bo kto myslal kilka lat temu ze NRT bedzie miala sens codziennie, ale badzmy bardziej rozsadni w tym wzgledzie.
P.S.: do d233b: Masz racje, przegapilem EWR z HAM na UA i ATL z STR na DL. Ale nadal zadne z nich nie ma nic bezposrednio do Azji. A sa wieksze i bogatsze niz regionalne centra polskie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama