×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air zwiększy w lecie 2019 oferowanie z Lublina


Wizz Air zwiększy w sezonie letnim 2019 roku oferowanie z Lublina do Londynu Luton o blisko 65 proc. Większe samoloty polecą także na trasach do Oslo Torp oraz Eindhoven.


Węgierski przewoźnik lata obecnie z lubelskiego lotniska do Londynu siedem razy w tygodniu, operacje wykonywane są airbusami A320 oraz A321. Od kwietnia 2019 roku przewoźnik wprowadzi trzy dodatkowe loty w tygodniu, a wszystkie dziesięć operacji wykonywane będą większymi - 230 miejscowymi airbusami A321. 

Według systemu OAG w sezonie letnim br. Wizz Air oferował pomiędzy Lublinem a Luton 84 tys. miejsc, w przyszłym sezonie letnim będzie to prawie 140 tys. Oznacza to wzrost o blisko 65 proc. 


Łącznie z Ryanairem, który obsługuje z Lublina połączenia na lotnisko w Stansted, linie zaoferowały w bieżącym sezonie 129 tys. miejsc. Nawet jeśli dojdzie do wycofania się Ryanaira od 1 kwietnia 2019 roku z obsługi połączenia Lublin - Stansted całościowe oferowanie ze stolicy Lubelszczyzny do Londynu zostanie zwiększone o 8 proc. w stosunku do bieżącego sezonu letniego.

Jednak rezygnacja Ryanaira nie jest jeszcze przesądzona. Lubelski port w dalszym ciągu prowadzi zaawansowane rozmowy z irlandzką linią a do rozpoczęcia sezonu letniego 2019 roku pozostało pół roku, są więc szanse, że podmioty zdążą się jeszcze dogadać.

Oprócz Londynu, również loty z Lublina do Oslo Torp oraz Eindhoven wykonywane będą airbusami A321. Oznacza to wzrost oferowania o minimum 27 proc. na obu kierunkachgość_6cbeb - Profil
gość_6cbeb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie