×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair odwołuje 150 lotów z powodu strajku


Dziś (28.09) irlandzki niskokosztowy przewoźnik Ryanair odwołuje 150 lotów po tym jak reprezentowani przez związek zawodowy Vereinigung Cockpit niemieccy piloci ogłosili mający potrwać dobę strajk.


Również na dziś zapowiedziane są strajki personelu pokładowego w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Holandii i Belgii. Nie zostało potwierdzone czy kolejny tysiąc stewardess i stewardów z niemieckich baz Ryanair'a, reprezentowanych przez związek Verdi również przyłączy się do strajku.

Szacowana liczba pasażerów, których dotknie strajk to 30 spośród 450 tysięcy podróżnych. Odwołane będzie 150 lotów, ale mimo to Ryanair utrzymuje, że zapewni nadal realizację 92 proc. zaplanowanych operacji.


- To bardzo rozczarowujące, że część z naszych klientów w Niemczech odczuje na sobie skutki zapowiedzianego w ostatniej chwili strajku, który organizuje związek zawodowy kontrolowany przez Lufthansę - powiedział  Peter Bellew, dyrektor operacyjny przewoźnika.

Strajk poprzedzały ponad siedmiogodzinne negocjacje pomiędzy przedstawicielami VC i i Bellew, które odbyły się we Frankfurcie we wtorek. Przewoźnik zgodził się na arbitraż i zaproponował jego szybkie wdrożenie (w ciągu 4-5 tygodni, a nie jak proponował związek VC 5 miesięcy). - Przekazaliśmy drugiej stronie pisemne porozumienie i zgodę na spełnienie jej postulatów w ciągu 24 godzin. To bardzo przykre, że VC zwołuje kolejny niepotrzebny strajk w ciągu 5 godzin od otrzymania naszego listu intencyjnego - dodał Bellew.

Związek VC wezwał wszystkich pilotów zatrudnionych na stałe w niemieckich bazach Ryanaira do włączenia się do strajku. Spór będący podstawą konfliktu to w Niemczech warunki zatrudnienia i poziom płac.


Bellew twierdzi, że jest niewytłumaczalne dlaczego VC ogłasza strajk mający na celu wynegocjowanie układu zbiorowego pracy, podczas gdy Ryanair zgodził się już na arbitraż w Niemczech, który przyniósłby ten sam skutek do końca października i stałby się korzyścią dla niemieckich pilotów.

Z kolei związek mówi, że od ostatniego strajku z 12 września br. linia nie przedstawiła oferty lepszych warunków. Ponadto VC stwierdza, że do tej pory nie osiągnięto porozumienia pojednawczego między związkiem a przewoźnikiem. - Nie udało nam się dojść do porozumienia w ważnych kwestiach dotyczących umowy arbitrażowej - powiedział Ingolf Schumacher, przewodniczący związku VC.

Ryanair ma w ramach baz w Niemczech rozlokowanych ponad 40 samolotów w 11 portach lotniczych. Codziennie linia wykonuje średnio 2,4 tys. startów. Wszystkie loty z niemieckich lotnisk będą dotknięte przez zapowiedziany strajk.gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie