Suwałki: Rusza budowa lokalnego lotniska

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
26 września 2018 12:23
1 komentarz
We wtorek (25.09) prezydent Suwałk wbił w ziemię pierwszą łopatę pod budowę nowego lotniska. Inwestycja ma pochłonąć 27 mln złotych.
Reklama

Projekt zakłada budowę nowej, asfaltowej drogi startowej o wymiarach 1320 x 30, płyty postojowej, drogi kołowania dla samolotów oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

Jak dodaje prezydent miasta - założeniem inwestycji nie jest stworzenie regionalnego portu, a jedynie lokalnego lotniska, które głównie miałoby służyć lokalnemu biznesowi. Dlatego swój udział w budowie ma firma Forte - jeden z największych miejskich pracodawców - która przekazała na ten cel 10 mln złotych.


- Rozpoczynamy budowę lokalnego lotniska. Plany na tę inwestycję klarowały się dwanaście lat. Pierwotnie miało być to lotnisko regionalne. Na szczęście tak się nie stało, bo nawet większe miasta niż Suwałki nie radzą sobie z utrzymaniem takich lotnisk. Dlatego będzie to lotnisko lokalne, pod potrzeby szczególnie biznesu, ruchu czarterowego i turystycznego - powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent miasta Suwałki.

Lotnisko ma zostać oddane do użytku w czerwcu przyszłego roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2018-09-26 16:26   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Choc KUN i VNO niejako w poblizu to ta czesc kraju ma slaby dostep do lotnictwa. Geografia jest wiec czynnikiem pozytywnym dla lotniska, chocby sezonowo dla turystyki. Lokalny potencjal caloroczny nie wydaje sie wystarczajacy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama