×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Suwałki: Rusza budowa lokalnego lotniska


We wtorek (25.09) prezydent Suwałk wbił w ziemię pierwszą łopatę pod budowę nowego lotniska. Inwestycja ma pochłonąć 27 mln złotych.


Projekt zakłada budowę nowej, asfaltowej drogi startowej o wymiarach 1320 x 30, płyty postojowej, drogi kołowania dla samolotów oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

Jak dodaje prezydent miasta - założeniem inwestycji nie jest stworzenie regionalnego portu, a jedynie lokalnego lotniska, które głównie miałoby służyć lokalnemu biznesowi. Dlatego swój udział w budowie ma firma Forte - jeden z największych miejskich pracodawców - która przekazała na ten cel 10 mln złotych.


Rozpoczynamy budowę lokalnego lotniska. Plany na tę inwestycję klarowały się dwanaście lat. Pierwotnie miało być to lotnisko regionalne. Na szczęście tak się nie stało, bo nawet większe miasta niż Suwałki nie radzą sobie z utrzymaniem takich lotnisk. Dlatego będzie to lotnisko lokalne, pod potrzeby szczególnie biznesu, ruchu czarterowego i turystycznego - powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent miasta Suwałki.

Lotnisko ma zostać oddane do użytku w czerwcu przyszłego roku.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie