Prezes LOT: Rozmowa z pracownikami jest najważniejsza, a strajku nie będzie

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
25 września 2018 12:44
8 komentarzy
Rafał Milczarski, prezes LOT-u zapewnia, że strajku w spółce nie będzie, bo zarząd prowadzi dialog z pracownikami.
Reklama

W wypowiedzi dla TOK FM Milczarski odniósł się do sytuacji społecznej w PLL LOT, gdzie od wielu miesięcy trwa konflikt pomiędzy zarządem a związkami zawodowymi pilotów i personelu pokładowego. Spór miał już wiele dramatycznych zwrotów akcji, łącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym szefowej związku zawodowego stewardes i stewardów Moniki Żelazik. W ostatniej odsłonie przedstawiciele związków zapowiedzieli ogłoszenie strajku jeszcze we wrześniu br. Zgodnie z prawem, jeśli związkowcy chcą dotrzymać słowa, to powinni poinformować o rozpoczęciu protestu jeszcze dziś. Decyzja ma zostać podjęta do godziny 17.

Prezes LOT-u stwierdził, że w czasie ostatnich rozmów prowadzonych w ramach mazowieckiej rady dialogu społecznego związki zawodowe oskarżały zarząd o podejmowanie działań, które zagrażają bezpieczeństwu operacji lotniczych. Stanowczo podkreślał, że nie jest to prawda. Stwierdził też, że związki zawodowe odrzuciły propozycję zamknięcia sporu, która była bardzo korzystna dla pracowników, bo liderzy związkowi uznali, że osiągną więcej dzięki rozstrzygnięciom sądowym. Według Milczarskiego była to błędna ocena sytuacji, która w konsekwencji przyniosła szkody wszystkim pracownikom spółki.


Zdaniem prezesa narodowego przewoźnika do strajku nie dojdzie, bo większość pracowników jest zadowolona z pracy i zarobków w spółce, a konflikt ze związkowcami jest motywowany ambicjami liderów związkowych i polityka. Zgodnie z jego słowami „polityka i biznes nie idą dobrze w parze”.

Na wszelki wypadek jednak LOT złożył wniosek o zabezpieczenie sądu zakazujące przeprowadzenia akcji strajkowej do czasu rozstrzygnięcia sprawy o ustalenie nielegalności referendum, które jest podstawą do przeprowadzenia protestu. Z informacji otrzymanej od spółki wynika, że Sąd Okręgowy w Warszawie wydał takie zabezpieczenie 21 września br.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_00546 2018-09-26 22:47   
gość_00546 - Profil gość_00546
@ salesmenpolska

Gdybym był zaraz po szkółce pilotów bez doświadczenia albo by mnie poprzedni pracodawca wywalił dyscyplinarnie albo latał gdzieś w Afryce na sprzęcie który w każdej chwili się rozwali to też bym aplikował do LOTu bez względu na warunki i płacę. Tych którzy są naprawdę wartościowi i z dobrym doświadczeniem jest zapewne bardzo niewielu i wielu z nich składa aplikację żeby zobaczyć co im zaoferują bo napewno większość z nich pracę ma i zawsze mogą ich ofertę olać. A ilu takich z tego 1000 jest to się nigdy nie dowiemy.
salesmenpolska 2018-09-26 20:34   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Jakby LOT byl taki beznadziejny to by nie dostali 1000 podan na pilotow! Z calym szacunkiem - wywalic wszystkich z ZZZ na bruk i bedzie wreszcie spokoj. LOT nie odpracowal jeszcze kasy jaka z moich podatkow pomoglismy spolce a oni walcza nie o firme ale o wlasna pozycje i mozliwosc wywalania kogo zechca. Ja trzymam kciuki za obecny zarzad, jest o niebo lepiej niz bylo jako pasazer to pisze i oby szlo to dalej w tym kiwrunku. PS - Obserwuj moj blog o lotnictwie na Instagram: zobacz link
gość_27896 2018-09-26 14:56   
gość_27896 - Profil gość_27896
Ale dlaczego te związki chcą strajkować? Ryanair przyjmie każdą ilosć załogi, z pocałowaniem ręki. Jeśli chodzi o LOT to przecież nie tak dawno siekiera dpo pieńka była przyłożona, i ledwo co się odbił od dna, nie zdążył w najmniejszym stopniu odbudować zapasów a związki już by chciały rozszarpać cały zysk między sobą.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy