×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Salonikach powstanie nowy terminal


Spółka Fraport Greece zarządzająca lotniskiem w greckich Salonikach zapowiedziała budowę nowego terminala pasażerskiego.


Fraport Greece będąca spółką-córką niemickiej Fraport AG zainwestuje około 100 mln. euro w modernizację lotniska w Salonikach. Projekt ma zostać zakończony w około dwa lata.


Poza budową nowego terminala o powierzchni 34 tys. m. kw. sąsiadującego z istniejącym, w planach jest też remont dotychczasowego budynku o powierzchni 24 tys. m. kw. oraz budowa nowej bazy lotniskowej straży pożarnej.

- Naszym celem jest zmiana lotniska w Salonikach w nowoczesny hub dla południowo-wschodnich Bałkanów - powiedział Alexander Zinell, dyrektor zarządzający Fraport Greece.


Modernizacja podniesie o 50 proc. liczbę stanowisk do odprawy, podwoi liczbę punktów kontroli bezpieczeństwa, pozwoli dodać 75 proc. taśm bagażowych oraz zwiększyć o połowę liczbę gate'ów. Efektem będzie znaczące podniesienie przepustowości lotniska oraz pozytywny wpływ na rozwój regionu.

- Projekt ten jest największą pojedynczą inwestycją infrastrukturalną spółki w Grecji. Krok po kroku będziemy poprawiać procedury, usługi oraz połączenia - mówi Stefan Schulte, prezes zarządu Fraport AG.


Inwestycja w Salonikach pochłonie niemal 25 proc. całego budżetu w wysokości 415 mln. euro, który Fraport Greece przeznaczyła na rozwój 14 zarządzanych przez siebie portów lotniczych w Grecji.

W zeszłym roku port ten obsłużył niemal 6,5 mln pasażerów, przy czym Saloniki są drugim co do wielkości miastem w Grecji.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie