Shanghai Airlines odebrały pierwszego B787-9

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
24 września 2018 14:30
Shanghai Airlines odebrały w piątek (21 września) pierwszego z dziesięciu zamówionych boeingów 787-9.
Reklama

Chińskie linie planują początkowo wykorzystywać samoloty na popularnych trasach krajowych, takich jak trasa z Szanghaju do Chengdu czy Pekinu, a także na trasach regionalnych z Szanghaju do Japonii i Korei Południowej. Z czasem, wraz z odbiorami kolejnych maszyn, przewoźnik chce wykorzystać atuty techniczne tego modelu i uruchomić nowe trasy międzynarodowe.

- Jesteśmy podekscytowani rozszerzeniem naszej wieloletniej współpracy z Shanghai Airlines i China Eastern Group. Niezrównane osiągi, ekonomia działania i wygoda boeingów 787 sprawiają, że jest to doskonały samolot dla Shanghai Airlines, który pozwala na rozbudowę i wzmocnienie siatki połączeń -powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes ds. sprzedaży handlowej i marketingu Boeinga.

Wraz z odbiorem pierwszego z B787, flota przewoźnika urosła do 100 maszyn. Z tej okazji na kadłubie dreamlinera umieszczono też specjalne logo, podkreślające to wydarzenie.


Należący do China Eastern Group przewoźnik realizuje głównie loty wewnątrz Chińskiej Republiki Ludowej oraz do pozostałych krajów Azji Wschodniej i Azji Południowo-Wschodniej. Hubami dla linii są dwa porty Szanghaju - Pudong i Hongqiao.

fot. Boeing
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama