×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT zwiększa liczbę foteli w embraerach E170


Zarząd PLL LOT podjął decyzję o zwiększeniu liczby foteli na pokładach użytkowanych przez LOT embraerów E170 z 70 do 76, wynika z informacji, do których dotarł Pasazer.com.


Zwiększenie oferowania na pokładach najmniejszych samolotów odrzutowych w barwach PLL LOT jest możliwe dzięki zmianie konfiguracji kabin maszyn. Z pokładów embraerów E170 zniknęła część przedniego bufetu a w jego miejsce dostawione zostały dodatkowe fotele, które w rzędach po prawej strony dochodzą bezpośrednio do przednich drzwi maszyny. Tym samym w pierwszych dwóch rzędach dostępne będą miejsca jedynie po prawej stronie samolotu, naprzeciw znajdującej się po lewej stronie toalety. Pojawił się także dodatkowy rząd foteli -  ogółem, po zminie na pokładzie embraerów E170 jest 20 rzędów foteli, zamiast jak do tej pory 18 rzędów. 

Przeprowadzona zmiana, dzięki której na pokładzie pojawiło się sześć dodatkowych foteli, wpływa na zwiększenie oferowania, co pozwoli Lotowi uzyskiwać dodatkowe przychody na trasach operowanych przez embraery E170. Po zainstalowaniu dodatkowych foteli, embraery E170 są wciąż najmniejszymi pod względem oferowania samolotami we flocie LOT-u, jednak łączna liczba miejsc na pokładzie tych maszyn jest teraz podobna do liczby miejsc na pokładach bombardierów Q400, zdolnych do zabrania na pokład 78 pasażerów. To z kolei powoduje, że można będzie dużo łatwiej zamiennie stosować oba te samoloty, co zwiększy elastyczność operacyjną polskiego przewoźnika. 

fot. Piotr Bożyk
gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie