PPL szuka agencji PR dla lotniska w Radomiu

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
24 września 2018 09:04
2 komentarze
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" ogłosiło w środę (19.09) przetarg na obsługę PR na rzecz komplementarnego lotniska dla Warszawy i Mazowsza. Mowa oczywiście o lotnisku w Radomiu.
Reklama

PPL poszukuje agencji do obsługi kwestii związanych z public relations i public affairs dla lotniska w Radomiu przez kolejny rok. Do zadań wybranej agencji będzie należało koordynowanie kampanii reklamowych i wizerunkowych, utrzymywanie relacji z mediami. Termin składania ofert jest dość krótki i upływa 28 września.

PPL zabiera się do poprawy wizerunku portu lotniczego w Radomiu, który na przestrzeni ostatnich lat kulał z uwagi na mizerny ruch pasażerski, spore publiczne nakłady finansowe, które przeznaczono na jego powstanie i późniejsze funkcjonowanie, a ostatnio pomysłu aby uczynić z niego lotnisko komplementarne dla stolicy i regionu.


Radomskie lotnisko niebawem ma trafić w ręce PPL po tym jak tydzień temu sąd ogłosił jego upadłość. To dopiero początek procedury przejmowania lotniska cywilnego przez PPL i początek inwestycji, które mają doprowadzić do budowy dużego lotniska.

Lotnisko w Radomiu ma, zgodnie z przewidywaniami PPL-u, przejąć od Lotniska Chopina obsługę od 6 do 15 mln. pasażerów rocznie do 2028 roku. Wszystko za sprawą planowanego zamknięcia Okęcia (lub zmiany jego głównej funkcji) na rzecz otwarcia Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_4922e 2018-09-24 20:21   
gość_4922e - Profil gość_4922e
Boki można zrywać, PR dla lotniska w Radomiu że ściemnić ludzi że to jest wspaniały pomysł, LOL LOL LOL LOL, Ha Ha Ha Ha! Proszę was bardzo nie piszcie takich tekstów bo można się posikać z głupiego i naiwnego myślenia ludzi z PPL i na Nowogrodzkiej.
gość_89f27 2018-09-24 11:33   
gość_89f27 - Profil gość_89f27
Nareszcie.
Kiedy czytam to co publikują dziennikarze na temat tego lotniska to ręce opadają. Poziom niechęci, złośliwości i podśmiewania się żenujący. Zawsze podtekst, głupkowate docinki i nieuzasadnione pytania. I nie mówię tutaj o głupawej hejterce frustratów na forach, bo na takie wynurzenia nie warto zwracać uwagi.
Jak można w sposób odpowiedzialny porównywać to lotnisko do innych, kiedy nie dawało ono właściwie żadnej sensownej oferty potencjalnym pasażerom? Skoro nie było ono właściwie wybudowane tak, aby mogły się odbywać loty? Dlaczego właściwie zawsze pisze się, że z niego nic nie lata? A jak ma latać jak nie ma płyty postojowej i kilku podstawowych elementów?
Lotnisko dla południowego Mazowsza, świętokrzyskiego i obszaru na południe od Warszawy ma dużo większy potencjał niż Szczecin, Lublin, Bydgoszcz nie mówiąc już o Olsztynie czy Zielonej Górze. Iluż ludzi żeby polecieć mija Radom i Warszawę jadąc samochodem czy autobusem do Modlina? Nie tylko Warszawiacy stamtąd latają.
W europejskich krajach porównywalnych do Polski jest po kilkadziesiąt lotnisk. Nam wg hejterów i znafców ma wystarczyć dwanaście?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama