Milczarski: Mam nadzieję, że będziemy z latać z Radomia

Konrad Tyszkiewicz - Profil Konrad Tyszkiewicz
22 września 2018 12:16
26 komentarzy
Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT ma nadzieję, że kierowany przez niego przewoźnik będzie operował z lotniska w Radomiu, po jego otwarciu.
Reklama
- Znajduję uzasadnienie dla latania z Radomia do bardzo wielu innych miejsc w Europie. Wszystko zależy od szczegółów, od tego jak będą wyglądały opłaty na tym lotnisku, jak będą wyglądały zasady dostępu, jak będzie wyglądało samo lotnisko. Z wielką uwagą będziemy przyglądać się temu lotniku i mam nadzieję, że będziemy z niego latać - mówi Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT w rozmowie z Radiem Plus Radom.

Milczarski zaznacza także, że LOT na pewno nie będzie latał z Radomia do Warszawy, gdyż nie znajduje to ekonomicznego uzasadnienia ze względu na odległość a także dobry stan infrastruktury drogowej pomiędzy miastami.


Szef LOT-u zapytany o ocenę inwestycji na lotnisku w Radomiu stwierdził, że jest ono dobrą alternatywą dla ruchu czarterowego i zdecydowanie odciąży Lotnisko Chopina w Warszawie.

- Myślę, że (Radom - przyp. red) stworzy ofertę, która będzie tańsza i atrakcyjniejsza ale i zachęci ludzi, aby do Radomia przyjeżdzali. Myślę, że wiele biznesu będzie z tego w Radomiu korzystać - powiedział.

- Trzeba też wiedzieć, że funkcjonowanie lotniska to zdecydowanie jest dobry biznes - jeżeli tylko na lotnisku pojawiają się pasażerowie to generuje to bardzo duże przychody gotówkowe. Apeluje o rozsadek, bo bardzo często pojawia się dużo awanturnictwa, mieliśmy do czynienia z wieloma akcjami, w przypadkach jak było coś budowane - protesty itd. Powinniśmy się zastanawiać jak budować wartość a nie jak ją niszczyć - dodaje.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4d6da 2018-09-25 10:22   
gość_4d6da - Profil gość_4d6da
Czy w tym locie nie ma nikogo od PR? Jak ten prezes wygląda na tym zdjęciu? Cały się świeci i ma głupkowaty uśmiech na twarzy.
Szanuję, że prowadzi lot na prostą (aczkolwiek nie wiem ile w tym jego zasług, a ile sprzyjającej koniunktury), ale dziwię się, że tak bardzo próbuje się podlizać politykom. Jakiś czas temu występował w... Radiu Maryja! I oczywiście mówił o złym Tusku. Wydaję mi się, że każdy rozsądny człowiek zajmujący takie stanowisko powinien trzymać sie jak najdalej od polityki...
pozpiotr 2018-09-24 16:11   
pozpiotr - Profil pozpiotr
heheh..., co pan prezes brał? chętnie spróbuję :D
gość_0133a 2018-09-24 08:44   
gość_0133a - Profil gość_0133a
Samo oblicze prezesa LOT na załączonym do artykułu zdjęciu samo mówi za siebie. Czy to inteligentny wyraz twarzy? Z ust tego pana słychać tylko stek bzdur, nieuzasadnionych ekonomicznie pomysłów, pustych wizji etc a w tle pracownicy LOT-u tyrający za gówniane pieniądze, którym przez ostatnie kilka lat nie zaproponowano żadnego rozwiązania dot. poprawy warunków pracy i płacy. A budowa CPK to już wisienka na torcie, wydaje mi się że pomysłodawcy i Ci wdrażający pomysł w życie, biorą to samo zioło i nie czytają statystyk. Megalomania jak u rosyjskich carów, dno, szkoda komentarza!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy