×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Droga startowa w Krywlanach gotowa


Zakończyły się prace budowlane na Krywlanach. Obecnie trwają odbiory techniczne drogi startowej, a wkrótce rozpocznie się procedura związana z uzyskaniem certyfikacji.


Budowa drogi startowej w Krywlanach rozpoczęła się w grudniu 2017 roku. Prace budowlane właśnie się zakończyły – zgodnie z planowanym terminem.

Powstała tam droga startowa o wymiarach 1350 m na 30 m (o nawierzchni utwardzonej z asfaltobetonu) i droga startowa o wymiarach 840 m na 160 m (o nawierzchni trawiastej). Wybudowano także płytę do zawracania samolotów, drogi kołowania, płyty postojowe. Jest także strefa lądowania skoczków spadochronowych oraz niezbędna infrastruktura techniczna wraz z oświetleniem. Koszt inwestycji to ponad 45 mln zł. Przedsięwzięcie zostało wsparte kwotą 16,1 mln zł z budżetu województwa podlaskiego.– Inwestycja ta pozwoli na etapowe dodawanie kolejnych elementów infrastruktury lotniskowej – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. – Jest to sposób na uniknięcie powstania obiektu niedostosowanego do rzeczywistych wymagań mieszkańców Białegostoku i regionu.

Według planów, na początek Krywlany będą przystosowane do obsługi samolotów pasażerskich zabierających do 50 osób. Zasięg statków powietrznych to 1,5–2 tys. km. Z drogi korzystać będą mogły także lotnicze ośrodki szkoleniowe, pogotowie ratunkowe, Podlaski Oddział Straży Granicznej i inne służby państwowe.gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie