Azerbaijan Airlines: 14 nowych połączeń z Baku

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
21 września 2018 09:26
14 komentarzy
Azerbaijan Airlines (AZAL) narodowy przewoźnik Azerbejdżanu ogłosił plany rozszerzenia międzynarodowej siatki połączeń. Linie lotnicze z Baku zamierzają otworzyć kilkanaście nowych destynacji.
Reklama
Dżamil Manizade, dyrektor odpowiedzialny za przewozy pasażerskie w firmie AZAL zapowiedział, że w nadchodzącym roku zainauguruje 14 nowych tras ze swojej głównej bazy, lotniska w Baku. Nowe kierunki to Amman, Amsterdam, Bangkok, Delhi, Duszanbe, Kair, Karaczi, Kuala Lumpur, Rzym, Seul, Szangaj, Tokio, Wiedeń i Zhengzhou.

Ten przyspieszony rozwój AZALu jest ściśle związany z wkrótce oczekiwanym pojawieniem się we flocie przewoźnika samolotów Boeing B737 MAX. Obecnie AZAL zarządza flotą złożoną z 20 samolotów, w tym 13 airbusami i 7 boeingami. Począwszy od listopada 2018 r. linia lotnicza spodziewa się dostaw 5 Dreamlinerów 787-8 oraz właśnie 10 boeingów B737 MAX 8. Równocześnie spółka-córka AZALu, przewoźnik niskokosztowy Buta Airways, otrzyma w najbliższym czasie 2 embraery E190, które uzupełnią flotę obecnie już wykorzystywanych 6 samolotów tego samego typu.


Wzrost dwóch pasażerskich przewoźników azerskich, ale także linii lotniczej cargo Silk Way West Airlines, to realizacja strategii rozwoju międzynarodowego portu lotniczego w Baku im. H.Alijewa. W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku lotnisko w Baku obsłużyło ponad 3 miliony pasażerów, co stanowi już 75 proc. liczby osiągniętej w 2017 r. Lotnisko w Baku ma ambicje zostania liderem w regionie, dystansując takie porty jak gruzińskie Tbilisi czy armeńskie Erywań i Giumri. Prezes AZAL oczekuje, że do końca 2020 r. ruch pasażerski w porcie lotniczym im. H.Alijewa przekroczy 7 milionów pasażerów rocznie. Na bakijskim lotnisku wzrasta też ruch towarowy. Silk Way West Airlines są w trakcie negocjacji dostawy nowego samolotu towarowego Boeing B777F.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2018-09-23 19:45   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Azerbaijan na pewno lezy w regionie napietym politycznie, jak tez daleko mu do modelu kraju demokratycznego. Tyle, ze ta ostatnia cecha dotyczy obecnie rowniez takich krajow jak Turcja czy Kazachstan, dokad mamy bezposrednie loty. Polityka nie jest moim zdaniem czynnikiem negujacym ustanowienie polaczenia. Jak wielu wspomnialo wczesniej na tym forum, kraj jest o wiele bardziej ciekawy dla turystow niz to sie potocznie twierdzi. Ma tez rope a tym samym jest tam zauwazalny ruch sluzbowy co jest tylko pozytywne dla potencjalnej linii. Konkurencja europejska nie za duza za wyjatkiem TK i LH. Jakby jeszcze powiazac loty do BAK (GYD) z Uzbekistanem (TAS), mysle ze linia mialaby szanse. Problem ze Uzbekistan obcych nie chce wpuszczac jak tez trasy wieloodcinkowe nie sa obecnie popularne. Ale LH przez wiele lat obslugiwala BAK lacznie z ASB i nic sie nie stalo.
gość_57c59 2018-09-22 15:44   
gość_57c59 - Profil gość_57c59
Dla wszystkich uczestników forum:
zobacz link

Azerbejdżan uznawany jest za kraj wolności religijnej.
np: Kościół katolicki w Nij :)
gość_a772d 2018-09-22 13:29   
gość_a772d - Profil gość_a772d
Może nie herezje, ale wystarczy wiedzieć, że jest to region, w którym ryzyko konfliktu nie jest takie małe.

zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy