×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jest finansowanie dla kolei na lotnisko w Pyrzowicach


Planowana od kilkunastu lat trasa kolejowa na lotnisko w Pyrzowicach otrzymała w końcu dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.


Dziś (19.09) w Katowicach podpisano umowę na rewitalizację i odbudowę częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia. Całkowita wartość projektu to ponad 741 milionów zł, z czego 503 mln stanowi dofinansowanie UE. Pociągi na lotnisko mają zacząć kursować w 2022 roku. 


W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Unia Europejska przyznała projektowi dofinansowanie w kwocie ponad pół miliarda złotych. Środki zostały przyznane Polskim Liniom Kolejowym S.A. na rewitalizację i elektryfikację ok. 45 km linii oraz budowę dwupoziomowych skrzyżowań z autostradą A1 i drogą wojewódzką DW 913 Będzin – Pyrzowice.

PLK planuje, że na wyremontowanym odcinku prędkość maksymalną dla pociągów pasażerskich wyniesie 140 km/h, a dla towarowych 80 km/h.

Stacja kolejowa zostanie zlokalizowana przy lotnisku przy hotelu Moxy.gość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie